Księża w niebezpieczeństwie na południu Włoch. Jednego z nich próbowano otruć

Księża w niebezpieczeństwie na południu Włoch. Jednego z nich próbowano otruć
Fot. Pascal Deloche / Godong / depositphotos.com
PAP / tk

Na południu Włoch dochodzi ostatnio do częstszych działań mafii przeciwko duchownym. W nocy z soboty na niedzielę podpalono samochód ks. Marcosa Aparecido de Gòesa we Francolise w Kampanii.

Z kolei w Cessaniti w Kalabrii podczas odprawiania Mszy ks. Felice Palamara odczuł dziwny zapach – do ampułek dolano wybielacza chemicznego, próbując otruć kapłana. W tej samej miejscowości inny duchowny, ks. Francesco Pontoriero otrzymał groźby śmierci m.in. w formie zdechłego kota na masce samochodu.

Jak podaje dziennik Avvenire, we wspomnianych przypadkach kapłani otrzymali wyrazy wsparcia od miejscowych władz, sił bezpieczeństwa oraz swoich biskupów. Również mieszkańcy społeczności, w których dani księża posługują, często odpowiedzieli gestami solidarności.

Ataki w Kalabrii wydają się być również związane z niezachwianie antymafijną postawą ordynariusza diecezji Mileto-Nicotera-Tropea, bp. Attilio Nostro. W grudniu zarządził on spis bractw w rejonie, do którego należy Cessaniti, aby zapewnić ich większą transparentność i zablokować możliwość wywierania na nie wpływu przez rodziny mafijne oraz masonerię.

DEON.PL POLECA

Źródło: vaticannews.va / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sierżant Bagieta

Pasja, misja, obowiązek,
Korupcja, głupota, bałagan.
Dwie rzeczywistości – jeden świat. Policja

Bez kompromisów i półśrodków. Tylko on tak otwarcie komentuje rzeczywistość. Sierżant Bagieta – znany Youtuber – po latach spędzonych na służbie...

Skomentuj artykuł

Księża w niebezpieczeństwie na południu Włoch. Jednego z nich próbowano otruć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.