KUL: rozpoczął się 102. rok akademicki

KUL: rozpoczął się 102. rok akademicki
(fot. Krzysiek dbk / CC BY 3.0 / Wikimedia Commons)
1 rok temu
KAI / df

Ponad 10 tys. studentów rozpoczęło dziś nowy, 102. rok akademicki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Pierwsze zajęcia i spotkania zostały tradycyjnie poprzedzone wspólną Eucharystią w intencji społeczności KUL.

W liście odczytanym podczas Mszy, prof. Krzysztof Narecki, prorektor ds. studentów, dziękował wszystkim studentom za wybór lubelskiej uczelni. - Jesteście wyjątkowi, bo bez was nie byłoby prawdziwego uniwersytetu. Od wieków jest on wspólnotą nauczycieli i uczniów, którzy gromadzą się, by zdobywać wiedzę o świecie, który nas otacza, aby dążyć do prawdy – napisał prorektor KUL.

Zapewnił społeczność akademicką, że wybierając uczelnię, której patronuje Jan Paweł II, dokonali słusznego wyboru. - Może zabrzmi to patetycznie, ale będziecie przez kilka lat studiować pod skrzydłami świętego. Czyż może stać się wam krzywda? Na pewno nie, jeśli ze swojej strony dołożycie starań, aby spędzony tu czas dobrze i mądrze wykorzystać, aby za kilka lat z czystym sumieniem każdy z Was mógł powiedzieć: dokonałem dobrego wyboru. Dlaczego? Ponieważ tu rozwinąłem swoje talenty i pasje, tutaj też w pełni wkroczyłem w dorosłość – przekazał prof. Narecki.

102. rok akademicki w trybie zdalnym rozpoczęło 10 tys. osób, w tym blisko 1 tys. z zagranicy. Na I rok studiów KUL przyjął w tym roku około 3 tys. studentów. Będą się kształcić pod okiem 980 wykładowców, którzy pracują na uczelni.

Do czołówki od lat najchętniej wybieranych kierunków – psychologii, zarządzania, prawa, filologii angielskiej i sinologii, w tym roku dołączyło pielęgniarstwo. Dobry wynik odnotowała także lingwistyka stosowana i italianistyka. - Dobre wyniki naszych nowości szczególnie nas cieszą, bo są potwierdzeniem właściwego kierunku rozwoju oferty dydaktycznej KUL – informują przedstawiciele uczelni.

Według wyników pierwszej sierpniowej rekrutacji, jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce, najlepiej wypadła psychologia - specjalizacja wspieranie jakości życia – 6, zarządzanie – 3,4, pielęgniarstwo 3,2, filologia angielska – 3,2, lingwistyka stosowana – 3, sinologia – 3.

Psychologia odnotowała także największą liczbę zarejestrowanych osób – 801, na kolejnych pozycjach ulokowały się: prawo (427 osób), filologia angielska (319 osób), informatyka (220 osób) i zarządzanie (203 osoby).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
31,43 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

KUL: rozpoczął się 102. rok akademicki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.