Lady Gaga o uczestnictwie we Mszy świętej

Lady Gaga o uczestnictwie we Mszy świętej
facebook.com/ladygaga
facebook.com/ladygaga / aleteia.org / kw

Lady Gaga zaskoczyła swoich fanów publikacją fotografii z... księdzem. W wyjątkowym komentarzu dodała, że zdjęcie wykonano po tym, gdy uczestniczyła w katolickiej Mszy świętej.

Popularna piosenkarka napisała na swoim profilu: - Dziękuję ojcu Duffellowi za - jak zawsze - piękną homilię oraz wspólny lunch w restauracji. Dziś bardzo poruszyło mnie to, gdy powiedziałeś, że "Eucharystia nie jest nagrodą dla doskonałych, ale pokarmem, który daje nam Bóg".

Lady Gaga o uczestnictwie we Mszy świętej - zdjęcie w treści artykułu

Jak pisze portal Aleteia, o. John Duffell z Nowego Jorku zaczął być znany kilka lat temu, gdy o jego nietypowych metodach ewangelizacji napisał New York Times.

Mimo utraty wielu wiernych wskutek skandali pedofilskich przez Kościół Katolicki w USA, parafia ojca Duffella nie tylko się nie skurczyła, ale zaczęło tam przychodzić coraz więcej osób.

Ojciec Duffell dostosował budynki parafii i Kościoła do różnorodnej społeczności Nowego Jorku (np. w jednej z kaplic umieścił wizerunki Maryi z różnych stron świata), wprowadził "wieczór z martini" zamiast typowej w amerykańskich kościołach "kawki z ciastkiem" po Mszy, czy zaoferował lekcje angielskiego dla imigrantów.

W parafii ojca Duffella regularnie odbywają się również msze jazzowe czy wieczory uwielbienia. Ojciec Duffell wprowadza również świeckich liderów, którzy kierują rozmaitymi inicjatywami.

Lady Gaga - znana wcześniej jako Stefani Joanne Angelina Germanotta - uczęszczała do szkoły dla dziewcząt prowadzonej przez Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa (należy do niego blogerka DEON.pl, siostra Ewa oraz siostra Jolanta Glapka). Lady Gaga wielokrotnie przeznaczała fundusze na swoją dawną szkołę i organizowała zbiórki na jej rzecz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lady Gaga o uczestnictwie we Mszy świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.