Łagiewniki: modlitwa w intencji sprawców zamachów terrorystycznych

Łagiewniki: modlitwa w intencji sprawców zamachów terrorystycznych
(fot.PAP/Jacek Bednarczyk)
KAI / sz

Dziesiątki tysięcy pielgrzymów z wielu krajów świata zgromadziło się w Bazylice Bożego Miłosierdzia i na błoniach wokół sanktuarium. W trakcie nabożeństwa modlono się także w intencji nawrócenia sprawców zamachów terrorystycznych.

Nabożeństwu w Godzinie Miłosierdzia przewodniczył kustosz sanktuarium ks. prałat Franciszek Ślusarczyk.

W czasie nabożeństwa modlitwą otaczano Kościół, papieża Franciszka, wszystkich kapłanów i osoby konsekrowane, rodziny, ojczyznę i cały świat, rządzących oraz pielgrzymujących do łagiewnickiego sanktuarium. Modlono się także za chorych i cierpiących, a także za zniewolonych duchowo i uwikłanych w nałogi, a także wątpiących, zrozpaczonych i szukających sensu życia.

W trakcie nabożeństwa modlono się także w intencji sprawców zamachów terrorystycznych.

- Współczesny świat ugina się pod naporem ataków terrorystycznych, wojen i niesprawiedliwości. Dla zasług Twej bolesnej męki i zmartwychwstania prosimy otwórz na Twoje miłosierdzie serca tych wszystkich, którzy są odpowiedzialni za wojny i cierpienia niewinnych ludzi - modlono się w łagiewnickim sanktuarium.

W tych wszystkich intencjach odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia w różnych językach.

Według szacunków gospodarzy sanktuarium, pomimo złej pogody w uroczystościach święta Miłosierdzia Bożego uczestniczy ok. 200 tys. wiernych. Do Łagiewnik przybyli pielgrzymi z całej Polski oraz z wielu krajów świata, m.in. z Brazylii, Włoch, Australii, Tajlandii, Libanu, Francji, Ukrainy i Białorusi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łagiewniki: modlitwa w intencji sprawców zamachów terrorystycznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.