Łagiewniki staną się krakowską Copacabaną

Łagiewniki staną się krakowską Copacabaną
(fot. flickr.com/ by mjaniec)
PAP/ ad

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach stanie się pod koniec lipca krakowską Copacabaną. W czasie Rio w Krakowie polska młodzież będzie duchowo łączyła się z brazylijskimi Światowymi Dniami Młodzieży. Zapisy trwają do 30 czerwca.

Kardynał Stanisław Dziwisz zapragnął, byśmy się mogli spotkać w gronie młodych w tym samym czasie, gdy Papież przewodzi Światowym Dniom Młodzieży w Brazylii. Jest potrzeba, by być razem w tak niezwykłych chwilach życia młodego Kościoła. Jest to cenne doświadczenie i często przemieniające. Chcemy przeżyć piękną noc modlitwy, radości, łączności z młodymi w Rio - zapewniają organizatorzy Rio w Krakowie.

W sobotę 27 lipca tuż przed Godziną Miłosierdzia krakowskie spotkanie młodych otworzy bp Damian Muskus - do Bazyliki Bożego Miłosierdzia zostanie wprowadzony Krzyż Młodych. Program wydarzenia przewiduje nabożeństwo pokutne z sakramentem pojednania, które poprzedzi konferencja na temat spowiedzi o. Jordana Śliwińskiego OFMCap., konferencję o miłosierdziu s. Gaudii Skass ZMBM a także uwielbienie tańcem.

Na godz. 20.00 zaplanowana jest Droga Wiary z procesją światła do Sanktuarium bł. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się Msza św. Przed północą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpocznie się czuwanie modlitewne w łączności z młodymi zgromadzonymi na ŚDM w Rio.

DEON.PL POLECA

Centralnym wydarzeniem niedzieli 28 lipca będzie transmitowana na żywo Eucharystia na zakończenie ŚDM w Rio. Do Mszy św. młodzież przygotuje się poprzez dwuczęściowy "Czas radości - czas młodości" z konferencją bp. Grzegorza Rysia i warsztatami tematycznymi w grupach.

W Rio w Krakowie może wziąć udział każdy, kto ma skończone 14 lat, a nie przekroczył 35. roku życia. Organizatorzy zapraszają młodzież z całej Polski, a nawet spoza Polski, nie tylko z Archidiecezji Krakowskiej.

Zapisy na Rio w Krakowie trwają do 30 czerwca. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej: www.riowkrakowie.pl. W zależności od wybranego pakietu koszt udziału w imprezie waha się od 20 do 55 zł.

Rio w Krakowie to inicjatywa Duszpasterstw Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Na czele komitetu organizacyjnego stoi bp Damian Muskus a pomaga mu dziesięciu kapłanów.

Obok Krakowa na przeżywania ŚDM w łączności z Rio de Janeiro zapraszają także Płock, Częstochowa, Świebodzin, Piekary Śląskie, Polańczyk. Rio w Polsce to propozycja krajowych duszpasterstw młodzieżowych dla tych, którzy głównie ze względu na koszty nie mogli sobie pozwolić na wyjazd do Brazylii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łagiewniki staną się krakowską Copacabaną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.