Łagiewniki: tłumy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Łagiewniki: tłumy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach od rana tłumnie gromadzą się pielgrzymi. O godz. 10.00 rozpoczną się tutaj uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

"Jestem tu w ramach szkolnego wyjazdu i na początku nawet nie chciałam jechać. Ale później uświadomiłam sobie jak doniosłe jest to wydarzenie, który ma znaczący wydźwięk w dziejach Polski. Zrozumiałam, że chcę i muszę być dzisiaj w Łagiewnikach, gdy mam taką możliwość, by przyjąć osobiście Chrystusa jako Pana mojego życia" - mówi licealistka Małgosia z Chojnic.
Jak wskazują wierni, przyjazd do Łagiewnik jest dla nich swoistym wyznaniem wiary. "Jesteśmy spadkobiercami poprzednich pokoleń, które w trudnych dla Polski sytuacjach pokładały ufność w Bogu. Moja obecność tutaj wynika z wiary, że to od Jezusa Chrystusa zależą dzieje świata, w tym Polski. Sądzę, że wielu nie zdaje sobie z tego sprawy i to dobry moment, by to pokazać" - przyznaje pan Antoni z Zamościa.
Z kolei s. Blanka ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Pana Jezusa z Lublina podkreśla patriotyczny wymiar wydarzenia. "Cała Polska przyjmuje dziś Chrystusa jako Pana, więc jestem tu dzisiaj, by być z Polakami i czuję się dumna z tego, że jestem Polką. Osobiście dla mnie ten akt to zobowiązanie - w moim kraju na nowo będzie przyjęte królestwo Chrystusa, co budzi we mnie poczucie jego szerzenia dalej całym moim życiem" - tłumaczy zakonnica.
O godz. 10.00 w łagiewnickim sanktuarium rozpocznie się nabożeństwo o Bożym miłosierdziu, które będzie skoncentrowane na tematyce krzyża. Po nim konferencję wygłosi biskup Roman Pindel z diecezji bielsko-żywieckiej.
Na godz. 12.00 zaplanowano uroczystą Mszę św., której przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Homilię wygłosi biskup Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej i przewodniczący Zespołu KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.
Punktem wieńczącym uroczystości będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wraz z wiernymi wypowie Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane, wierni świeccy, w tym przedstawiciele władz z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Przybędą również przedstawiciele ruchów intronizacyjnych. Transmisję z całego wydarzenia można śledzić za pośrednictwem TV Trwam, Radia Maryja i Polskiego Radia.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łagiewniki: tłumy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.