Lampedusa: biskupi upamiętniają migrantów, którzy utonęli w Morzu Śródziemnym

Lampedusa: biskupi upamiętniają migrantów, którzy utonęli w Morzu Śródziemnym
(fot. photofilippo66 / shutterstock.com)
KAI / kk

Biskupi katoliccy oraz rząd Burkina Faso pragną upamiętnić na włoskiej wyspie Lampedusa migrantów, którzy utonęli w wodach Morza Śródziemnego. Wizyta delegacji państwowej i kościelnej jest planowana na popołudnie 29 oraz 30 maja, poinformowała katolicka Wspólnota Sant’Egidio.

Przed południem 30 maja w porcie Porta d’Europa planowane jest uczczenie pamięci ofiar utonięć. Na czele 13-osobowej delegacji stoi przewodniczący Konferencji Biskupów, metropolita Bobo-Dioulasso bp Paul Ouédraogo.

Kard. Montenegro: tego uczy Lampedusa >>

Obok upamiętnienia ofiar śmiertelnych, przewidziane są spotkania z przedstawicielami mieszkańców Lampedusy, a także ministerstw spraw zagranicznych Włoch i Burkina Faso. Jest też planowana Msza św., którą zamierza odprawić kard. Philippe Ouédraogo, arcybiskup Wagadugu.

W tych dniach biskupi Burkina Faso przebywają w Watykanie z wizytą ad limina. Przyjął ich, wraz z biskupami z Nigru, papież Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Lampedusa: biskupi upamiętniają migrantów, którzy utonęli w Morzu Śródziemnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.