Lefebryści: Nie płaćcie podatku kościelnego

KAI / slo

Bractwo św. Piusa X w Niemczech wzywa "wiernych tradycji“ katolików, aby nie płacili podatku kościelnego. W zamian za to proponują, aby przeznaczone na ten cel kwoty wpłacali na "każde dzieło, które pozostaje wierne tradycji Kościoła“. Specjalny formularz z deklaracją "formalnego“ wystąpienia z Kościoła organizacja zamieściła w marcowym numerze swojego pisma "Mitteilungsblatts".

W oświadczeniu załączonym do formularza lefebryści podkreślają, że "wystąpienie" ogranicza się "wyłącznie do Kościoła rozumianego jako stowarzyszenie prawa publicznego". Powodem takiej decyzji mają być "nadużycia związane z pieniędzmi pochodzącymi z podatku kościelnego“, które miałby być "używane do niszczenia wiary Kościoła".

"Większość pieniędzy używa się do opłacania wszystkich tych organizacji świeckich, rad i funkcjonariuszy", którzy "niszczą Kościół u jego podstaw" - piszą w oświadczeniu i proponują, aby pieniądze przekazywać na każde dzieło, które pozostaje wierne tradycji Kościoła i przyczynia się do jego odbudowy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lefebryści: Nie płaćcie podatku kościelnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.