Letnie dni skupienia Legionu Maryi

Letnie dni skupienia Legionu Maryi
Tematem rozważań wspólnotowych była "Maryjność ojca Maksymiliana" z okazji 70. rocznicy jego śmierci. Dziękowali również za beatyfikację Jana Pawła II.

Letnie dni skupienia sióstr i braci z Legionów Maryi, skupionych w pięciu kuriach przy Komicjum Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu są szczególnym czasem wspólnotowych spotkań rekolekcyjnych, rekreacyjno-wypoczynkowych, zlotów jagodowych i świętowania ważnych rocznic.

Grupa modlitewno-apostolska Legion Maryi pod wezwaniem NMP Częstochowskiej w Dzwoli obchodziła 10. rocznicę swojego powstania. W uroczystości wzięli udział członkowie z Janowa Lubelskiego oraz z wielu parafii diecezji sandomierskiej.

Bracia i siostry legionowi spotkali się na początku lipca w tradycyjne święto Matki Bożej Jagodnej, aby po wspólnej modlitwie udać się rowerami do lasu na jagody. Wielu legionistów brało także udział w niedzielę 10 lipca w XIX Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Kolejne lipcowe i sierpniowe dni skupienia odbędą się w Koprzywnicy i Zaleszanach.

Pierwsze prezydia Legionu Maryi w diecezji sandomierskiej powstały 12 lat temu. Wraz z rozwijającymi się strukturami organizacyjnymi legionu, zaczęły powstawać pierwsze kurie skupione wokół Komicjum Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

Obecnie wspólnoty Legionu Maryi w diecezji sandomierskiej skupione są w pięciu kuriach (w Tarnobrzegu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Koprzywnicy, Janowie Lubelskim i Zaleszanach) Zrzeszonych jest ponad 1000 członków aktywnych i pomocniczych. Diecezjalnym kierownikiem duchowym jest ks. Rafał Cudziło.

Legion Maryi jest apostolskim ruchem katolików świeckich, którzy docierają do wierzących i niewierzących, szerzą kult Matki Bożej i głoszą Ewangelię. Ich celem jest ewangelizacja parafii. Ruch powstał w 1921 r. w Dublinie. Do Polski dotarł w 1947 r., jednak dopiero w latach 80. mógł zacząć się normalnie rozwijać. Opiekunem ruchu ze strony Episkopatu Polski jest bp Roman Marcinkowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Letnie dni skupienia Legionu Maryi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.