Liban: patriarcha maronicki pobłogosławił "zbiorowy ślub" 41 par

Liban: patriarcha maronicki pobłogosławił "zbiorowy ślub" 41 par
(fot. Thomas Merkel/flickr.com)
KAI / ms

Zwierzchnik Kościoła maronickiego patriarcha kard. Bechara Butros Rai pobłogosławił 2 wrześnie w swej siedzibie w Bkerké koło Bejrutu "zbiorowy ślub" 41 par.

Obrzęd ten, w którym wzięli udział nowożeńcy-maronici z całego kraju, już po raz dziewiąty z rzędu zorganizowała Liga Maronicka. Jej przewodniczący - Antoine Klimos był jednym z gości tej ceremonii, na którą przybyli poza tym członkowie rodzin i przyjaciele młodożeńców.

W kazaniu podczas Mszy św. ślubnej kardynał wskazał na sakrament małżeństwa jako źródło łaski, która umożliwia małżonkom wspólne budowanie rodziny i kroczenie razem przez całe życie.

Liga Maronicka - główna organizatorka uroczystości - jest organizacją powstałą w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia w celu wspierania i umacniania tożsamości i obecności maronitów w Libanie i w świecie.

Od 9 lat przygotowuje m.in. "zbiorowe śluby" w Bkerkè jako okazję i znak zachęty przede wszystkim dla młodych chrześcijan, którzy rozpoczynają przygodę wspólnego budowania nowej rodziny w okolicznościach nie zawsze łatwych, jakimi oznacza się obecna sytuacja polityczna i społeczna w Kraju Cedrów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Liban: patriarcha maronicki pobłogosławił "zbiorowy ślub" 41 par
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.