Liberalizm moralny jest poważnym zagrożeniem

KAI / psd

Liberalizm moralny jest poważnym zagrożeniem dla człowieka. Mówił o tym bp Henryk Tomasik podczas wykładu otwartego w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Uczelnia od kilku lat organizuje Radomskie Wykłady Otwarte ze znanymi osobami. Do tej pory uczestniczyli w nich m.in. Lech Wałęsa, Lech Kaczyński, Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Marek Jurek oraz biskupi: Jan Chrapek i Zygmunt Zimowski.

Biskup radomski zwrócił uwagę, że jeśli nie będzie porządku moralnego zniszczymy wszystko: kulturę i człowieka. Podkreślał, że istnieje obiektywny porządek moralny, którego strażnikiem jest sumienie. - Dlatego Jan Paweł II wołał o ludzi sumienia. Wielkim zadaniem wychowawców jest przyjęcie prawdy o istnieniu tego porządku. W świecie, który zachwycił się demokracją, jesteśmy skłonni do tego, aby wszystko rozstrzygać przez głosowanie. Tymczasem możemy jedynie rozstrzygać sposób realizowania zadania, a nie prawdy o rzeczywistości. To jest jeden z błędów liberalizmu, który odrzuca prawdę o Bogu, człowieku i jego wymiarze wiecznym. Co możemy zrobić? Kształtować w sobie poczucie odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka - mówił bp Tomasik.

Bp Tomasik mówiąc o chrześcijańskiej koncepcji człowieka zauważył, że "u podstaw zawarcia małżeństwa może być decyzja posługiwania się drugim człowiekiem do moich celów". Przytoczył dane Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że w ubiegłym roku liczba rozwodów ponownie przekroczyła granicę 70 tysięcy. - Każdy rozwód to wielka tragedia dla rodziny. Kto z małżonków zastanawiał się, aby wziąć odpowiedzialność za drugą osobę? Stawiam kolejne trudne pytanie, czy dziecko, które ma być adoptowane przez dwóch panów, czy też dwie panie, jest celem dla tych osób, czy środkiem? Taki rodzaj adopcji jest lekceważeniem godności osoby - powiedział bp Tomasik.

Od kilku lat radomska uczelnia organizuje spotkania z czołowymi polskimi politykami, finansistami oraz znanymi osobistościami życia publicznego. Radomskie Wykłady Otwarte cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem i na trwałe wpisały się w krajobraz miasta. O ich randze świadczą przede wszystkim goście, którzy przyjęli zaproszenie na wykłady. Byli to m.in. Lech Wałęsa, Lech Kaczyński, Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Marek Jurek oraz biskupi: Jan Chrapek i Zygmunt Zimowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Liberalizm moralny jest poważnym zagrożeniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.