Licheń. Między sensacją a odpowiedzialnością

Licheń. Między sensacją a odpowiedzialnością
Konferencje dla dziennikarzy w Licheniu stanowią próbę oswojenia mediów z tematyką kościelną. (fot. Wikimedia Commons)
Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym

"Między sensacją a odpowiedzialnością". Taki tytuł noszą tegoroczne warsztaty dla dziennikarzy z cyklu "Kościół bez tajemnic" organizowane przez Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej i miesięcznik "W drodze".

Wśród prelegentów konferencji zaplanowanej na 8-10 maja będą osoby znane z pierwszych stron gazet m.in. Tomasz Terlikowski, Janina Ochojska, ks. prof. Andrzej Draguła czy o. Wacław Oszajca.

Konferencje dla dziennikarzy w Licheniu stanowią próbę oswojenia mediów z tematyką kościelną. Jest to także dobry sposób na wspólne spotkanie ludzi piszących o Kościele, na wymianę poglądów, dyskusję na intrygujące, nierzadko trudne tematy. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w dniach 8-10 maja 2014, nosi tytuł "Między sensacją a odpowiedzialnością".

"Chcemy pokazać Kościół, który mierzy się z grzesznością swoich członków. Mógłby ktoś powiedzieć, że walczy z demonami atakującymi jego ludzi, jego struktury. Takich historii było ostatnio sporo i niewątpliwie jednym z problemów było to, że nie zawsze umieliśmy sobie z nimi poradzić. Nawrócenie jest niemal zawsze trudnym i bolesnym procesem, ale - jak to ujął Chrystus - Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" - powiedział ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik prasowy licheńskiego Sanktuarium.

Licheńskie warsztaty są doskonałym narzędziem do pokazania, jak Kościół i media mogą razem pracować dla wspólnego dobra, służąc prawdzie - także prawdzie trudnej, z którą często nie chcemy się zmierzyć.

Niektóre tematy, z którymi spróbują zmierzyć się zarówno prelegenci, jak i uczestnicy warsztatów to:
"Chrześcijanin po ludzku, człowiek po chrześcijańsku" - czyli o byciu zwyczajnym; "Prostaczek czy superbohater?" - czyli kim jest Franciszek; "Nihil habentes, omnes posidentes" - o finansach zakonów w praktyce, "Wstyd i skandal" - o pedofilii w środowisku kościelnym czy "Milczenie czy publikacja? - o odpowiedzialności w Kościele".

Tegoroczną edycję warsztatów "Kościół bez tajemnic" w Licheniu Starym przygotowało Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz Miesięcznik "W drodze".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Licheń. Między sensacją a odpowiedzialnością
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.