Licheń. Zniknął pomnik Jana Pawła II i ks. Makulskiego

Licheń. Zniknął pomnik Jana Pawła II i ks. Makulskiego
(fot. Krzysztof Mizera / CC BY-SA 2.5 / Wikimedia Commons)
2 lata temu
KAI / pk

Pomnik znajdujący się przed bazyliką licheńską, przedstawiający Jana Pawła II i ks. Eugeniusza Makulskiego, został usunięty. Podjęto decyzję o jego modyfikacji - będzie przedstawiał samego papieża Jana Pawła II.

Zmieniony pomnik powróci na swoje miejsce prawdopodobnie jesienią. Jak informuje prowincjał Księży Marianów, ks. Tomasz Nowaczek MIC, w bazylice licheńskiej nie ma już wyeksponowanych wizerunków ks. Makulskiego.

Znajdujący się przed Bazyliką Licheńską pomnik przedstawiający Jana Pawła II i klęczącego przed nim budowniczego bazyliki, ks. Eugeniusza Makulskiego został usunięty. Decyzję tę podjął ks. Tomasz Nowaczek MIC przełożony Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów w porozumieniu z zarządem prowincji i gospodarzami sanktuarium. Jak podkreśla w rozmowie z KAI, nastawa pomnikowa została zabrana i ulegnie modyfikacji. Za kilka miesięcy, prawdopodobnie jesienią, przed bazyliką stanie pomnik samego Jana Pawła II.

Ks. Nowaczek zwraca uwagę, że wszystkie wizerunki ks. Makulskiego, których było w bazylice w sumie kilka - są od pewnego czasu systematycznie modyfikowane lub usuwane. "Obecnie żaden z nich nie jest już wyeksponowany" - podkreśla.

Ks. Eugeniusz Makulski, marianin, budowniczy bazyliki w Licheniu i kustosz sanktuarium w latach 1966 - 2004 jest negatywnym bohaterem opublikowanego 11 maja br. filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Oskarża się go o wykorzystywanie seksualne małoletnich. Po emisji filmu, w nocy z 13 na 14 maja, znajdujący się przed bazyliką pomnik przedstawiający Jana Pawła II i klęczącego przed nim ks. Makulskiego został zasłonięty. Wczoraj media podały informację o usunięciu pomnika.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Licheń. Zniknął pomnik Jana Pawła II i ks. Makulskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.