List Benedykta XVI przyniesie wiele dobrego

List Benedykta XVI przyniesie wiele dobrego
List Benedykta XVI przyniesie wiele dobrego (fot. KAI/Marek Lasyk)
PAP / ad

Kardynał Stanisław Dziwisz uważa, że list Benedykta XVI do katolików Irlandii na temat skandalu pedofilii, który ukaże się w sobotę, przyniesie wiele dobrego Kościołowi. W wywiadzie dla "La Repubblica" metropolita krakowski wyraził uznanie dla odwagi papieża.

"To głos ważny, konieczny, delikatny i odważny, który przyniesie wiele dobrego Kościołowi katolickiemu i społeczeństwu obywatelskiemu, bo wyjaśni i zrobi porządek" - ocenił kardynał Dziwisz w rozmowie z włoską gazetą.

"Jeśli Ojciec Święty uznał za stosowne napisanie listu pasterskiego do katolików irlandzkich w tak delikatnej kwestii, znaczy to, że miał ku temu dobre powody, a my powinniśmy wyrazić mu wdzięczność za uczynienie tego tak ważnego kroku w obronie nie tylko irlandzkich wiernych, ale całego Kościoła powszechnego" - powiedział metropolita krakowski.

"Kardynał Ratzinger i Jan Paweł II razem uczynili wiele dla dobra Kościoła. To dzieło odnowy i porządkowania, które teraz Benedykt XVI kontynuuje z konsekwencją, głęboką wrażliwością i wielką odwagą".

Zdaniem kardynała Dziwisza, wszyscy powinni być za to wdzięczni obecnemu papieżowi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

List Benedykta XVI przyniesie wiele dobrego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.