List poparcia bpa Kamińskiego do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

List poparcia bpa Kamińskiego do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
PAP / pk

Biskup diecezji warszawsko-praskiej i przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia Romuald Kamiński, w liście skierowanym do ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego, wyraża podziękowanie za jego wyjątkowe zaangażowanie, kompetentne decyzje, nieustanną troskę o personel medyczny i o wszystkich chorych zakażonych, chorych w kwarantannie i pacjentów placówek medycznych.

W liście udostępnionym PAP w środę przez Kurię Warszawsko-Praską, bp Kamiński wyraził szczere współczucie, że "zamiast należnych wyrazów uznania i wdzięczności spadają na Pana i Pana najbliższych oskarżenia i insynuacje".

DEON.PL POLECA

"Jako Pasterz Kościoła warszawsko-praskiego, którego jest Pan diecezjaninem, a także jako przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia, któremu jej problemy leżą na sercu, nie mogę nie zareagować. Osobiście wspieram podejmowane przez Pana wysiłki oraz proponowane w walce z pandemią inicjatywy" - napisał w liście do ministra zdrowia bp Kamiński.

Podkreślił w nim też: "Wasz zawód każe Wam strzec ludzkiego życia i służyć mu - ta prawda, wyrażona w encyklice Evangelium vitae przez św. Jana Pawła II, domaga się ofiary i osobistego wyrzeczenia, czasem wręcz wzniesienia wierności zasadom na poziom heroizmu".

Bp Kamiński w liście zwrócił również uwagę na to, że włoskim medykom papież wskazał myśl profesora i lekarza, św. Józefa Moscatiego: "Kochaj prawdę, okaż, jakim jesteś, bez udawania, bez obaw i oglądania się na innych. A jeśli prawda kosztuje cię prześladowanie, to je przyjmij, a jeśli udrękę, znoś ją. Jeśli zaś dla prawdy miałbyś poświęcić siebie samego i swoje życie, bądź mężny w ofierze". Dodał od siebie: "Boski Nauczyciel zarezerwował specjalne błogosławieństwo tym, którzy są znieważani i prześladowani z 'Jego powodu'".

Na zakończenie listu bp Kamiński podkreślił, że "to mocne słowa - ale w obronie życia ludzkiego nie ma miejsca na kompromis". Dodał, że dopiero z perspektywy czasu będzie możliwa właściwa ocena podejmowanych w tak nadzwyczajnych okolicznościach decyzji i działań.

Biskup zapewnił też ministra zdrowia o swoim duchowym wsparciu, udzielając mu jednocześnie błogosławieństwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

List poparcia bpa Kamińskiego do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.