"Liturgiczny orzech do zgryzienia". Trwają zapisy na rekolekcje "Misterium fascinans"

"Liturgiczny orzech do zgryzienia". Trwają zapisy na rekolekcje "Misterium fascinans"
Źródło: Facebook / profil Misterium Fascinans
KAI/mł

Skomplikowana teologia przełożona na obrazowy i zrozumiały język - to jeden z celów rekolekcji „Mysterium fascinans". Trwają zapisy na 14 edycję rekolekcji organizowanych przez Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny.  

Już po raz 14. Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje „Mysterium fascinans” - największe rekolekcje liturgiczne w Polsce. Przewodzić im będzie hasło „Liturgiczny orzech do zgryzienia. Problematyczne kwestie teologii liturgii”. Tym razem uczestnicy pochylą się nad problemami, jakie pojawiają się w dyskusjach na temat teologii liturgii. Jak zwykle nie zabraknie inspirujących wykładów, ciekawych dyskusji i wspólnej modlitwy w obydwu formach rytu rzymskiego.

- Jednym z założeń rekolekcji jest próba przełożenia skomplikowanej teologii na język zrozumiały i obrazowy. Zapraszając prelegentów Fundacja kieruje się przekonaniem, że potrzebni są przede wszystkim pedagogowie, którzy w sposób przystępny wyłożą prawdy wiary katolickiej - mówi Michał Wsiołkowski, koordynator projektu.

Dlatego w gronie zaproszonych znalazło się wielu znamienitych teologów, m.in. ks. dr Grzegorz Strzelczyk - dogmatyk, ks. dr Krzysztof Wiśniewski - dogmatyk i ojciec duchowny seminarium legnickiego, ks. dr Krzysztof Porosło - dogmatyk i wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dr Jerzy Mycka - matematyk i pasjonat liturgii oraz dr Timothy O'Malley - teolog i wykładowca Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana w USA, dyrektor Centrum Liturgicznego Notre Dame. Część rekolekcyjną poprowadzi Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Rekolekcje „Mysterium fascinans” odbędą się w weekend 10-12 września w gmachu Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego. Na tegoroczne rekolekcje można się zapisywać zarówno do udziału w formie stacjonarnej, jak i w transmisji internetowej.

Zapisy na rekolekcje trwają od 6 lipca do wyczerpania miejsc. Wszelkie informacje, program i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.mf.org.pl.

DEON.PL POLECA

Rekolekcje „Mysterium fascinans” każdego roku gromadzą około 200 osób, które chcą pogłębić rozumienie i przeżywanie liturgii. W zeszłym roku wyjątkowo odbywały się w formule hybrydowej - z transmisją internetową i celebracjami liturgicznymi w różnych miastach.

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny dąży do tego, by wszyscy mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Organizuje warsztaty, rekolekcje i katechezy, wydaje książki i nagrania oraz tworzy przedmioty, które podkreślają treść i godność celebracji liturgicznej, a także organizuje środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Jest organizacją pożytku publicznego.

Obejrzyj zapowiedź rekolekcji: 

Źródło: KAI / YouTube AWSD w Krakowie / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Odkryj tajemnicę, która przemienia świat

Kluczowym pytaniem, które stawiam sobie od wielu lat, a które stało się źródłem powstania tej książki, jest kwestia relacji, jaka zachodzi między liturgią a życiem konkretnego człowieka, między świętymi celebracjami...

Skomentuj artykuł

"Liturgiczny orzech do zgryzienia". Trwają zapisy na rekolekcje "Misterium fascinans"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.