Łódzkie seminarium przyjęło już czterech kandydatów. Podwyższa się granica wieku przyjmowanych

Łódzkie seminarium przyjęło już czterech kandydatów. Podwyższa się granica wieku przyjmowanych
Klerycy w łódzkim WSD. Źródło: wsd.lodz.pl
KAI / mł

Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W pierwszym terminie zgłosiło się czterech kandydatów. Zostali przyjęci na rok propedeutyczny, który rozpocznie się w połowie września. 


Wraz z końcem roku akademickiego rozpoczyna się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi na rok akademicki 2023/2024. - W poniedziałek 10 lipca odbył się pierwszy zjazd rekrutacyjny w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Zgłosiło się 4 kandydatów. Zostali przyjęci na rok propedeutyczny, który rozpocznie się w połowie września. – tłumaczy ks. Marcin Pietrzyk, ojciec duchowny WSD w Łodzi.

W czasie zjazdu rekrutacyjnego kandydaci do seminarium odbyli rozmowy z przełożonymi seminarium i ojcem duchownym oraz zdali egzamin z podstaw wiedzy teologicznej.- Rok propedeutyczny w naszej diecezji odbywa się w parafii Łask Kolumna. Tam klerycy przez rok biorą udział w wkładach z zakresu teologii i życia duchowego, ale w dużej mierze jest to rok budowania wspólnoty, budowania relacji i formacji ludzkiej – dodaje ojciec duchowny WSD.

Granica wieku kandydatów się podnosi 

Żaden spośród czterech kandydatów przyjętych już do WSD w Łodzi nie przyszedł do seminarium od razu po maturze, co wskazuje na to, że podwyższa się granica wieku wstępujących do tej najstarszej łódzkiej uczelni wyższej.- Druga rekrutacja odbędzie się 11 września br. Każdy, kto jest zainteresowanym, by wstąpić do WSD w Łodzi może kontaktować się z łódzkim seminarium i złożyć dokumenty, których lista dostępna jest na stronie internetowej wsd.lodz.pl. – zachęca ks. Pietrzyk.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Łódzkie seminarium przyjęło już czterech kandydatów. Podwyższa się granica wieku przyjmowanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.