Logo i hymn ŚDM Lizbona 2023 poznamy już wkrótce

Logo i hymn ŚDM Lizbona 2023 poznamy już wkrótce
(fot. depositphotos.com)
3 tygodnie temu
PAP / jb

Logo i hymn Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023 poznamy pod koniec wakacji – poinformowało w środę Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

 

Lokalny Komitet Organizacyjny (COL) Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023 r. spotkał się w poniedziałek w Bradze. Omówiono plan pracy na najbliższe lata, uwzględniając sytuację związaną z przesunięciem Światowych Dni Młodzieży w wymiarze międzynarodowym na rok 2023 – podano.

Przypomniano, że zmianę terminu wymusiła pandemia COVID-19. Decyzję tę Watykan ogłosił 20 kwietnia br.

W spotkaniu w Bradze uczestniczyli dwaj koordynatorzy generalni ŚDM 2023 – odpowiedzialny za logistykę bp Américo Aguiar i odpowiadający za duszpasterstwo bp Joaquim Mendes, a także 38 przedstawicieli diecezji portugalskich.

"Mam nadzieję, że pod koniec wakacji uda się zaprezentować hymn i logo wydarzenia" – oświadczył bp Américo Aguiar.

Ze względu na epidemię w Niedzielę Palmową poprzedni gospodarze ŚDM (Panama) nie mogli, tak jak to się dotychczas odbywało, przekazać krzyża i ikony ŚDM nowym gospodarzom. W związku z tym uroczystość przekazania symboli przełożono na 22 listopada br. w uroczystość Chrystusa Króla.

"Komitet zapewnia, że mimo zmian prace nad przygotowaniem ŚDM 2023 trwają" – czytamy w informacji.

Pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży był papież Jana Paweł II. Pierwsze odbyły się od 29 do 31 marca 1985 r. w Rzymie pod hasłem: "Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was". Następne odbyły się już na szczeblu archidiecezji i parafii 23 marca 1986 r. Co dwa – trzy lata młodzi z całego świata spotykają się z Ojcem Świętym w wybranym miejscu, a co roku w Niedzielę Palmową ze swoim biskupem.

Światowe Dni Młodzieży 2023 odbędą się w Lizbonie pod hasłem "Maryja wstała i poszła z pośpiechem".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Logo i hymn ŚDM Lizbona 2023 poznamy już wkrótce
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Logo i hymn ŚDM Lizbona 2023 poznamy już wkrótce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.