L’Osservatore Romano ma już 150 lat

L’Osservatore Romano ma już 150 lat
Nowe kierunki dla naszego dziennika nakreślił Benedykt XVI w liście skierowanym do nas w 2007 r. Ma to być obecność coraz bardziej efektywna i coraz bardziej globalna w świecie informacji
8 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

Trwają obchody 150-lecia L’Osservatore Romano. Z tej okazji wczoraj rano Mszy Świętej dla członków redakcji przewodniczył kardynał sekretarz stanu Tarcisio Bertone. Z kolei 5 lipca siedzibę watykańskiej gazety odwiedzi Benedykt XVI.

O nowych wyzwaniach stojących przed watykańskim dziennikiem mówił w wywiadzie dla papieskiej rozgłośni Giovanni Maria Vian, redaktor naczelny L’Osservatore Romano.

- Nowe kierunki dla naszego dziennika nakreślił Benedykt XVI w liście skierowanym do nas w 2007 r. Ma to być obecność coraz bardziej efektywna i coraz bardziej globalna w świecie informacji – zaznaczył redaktor naczelny L’Osservatore Romano. – Ojciec Święty zachęcił nas do szerszego zaangażowania kobiet w pracę redakcyjną, aby otwierać się na nowe wyzwania i problemy świata współczesnego.

Współpraca ta teraz będzie bardziej widoczna dzięki tej nowej platformie. Umożliwia ona łatwiejszy dostęp do wszystkich mediów watykańskich, a zatem jest okazją do szerszego rozpowszechnienia informacji – powiedział Giovanni Maria Vian.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

L’Osservatore Romano ma już 150 lat
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

L’Osservatore Romano ma już 150 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.