Łukaszenka: Białoruś chętnie powita papieża

Łukaszenka: Białoruś chętnie powita papieża
(fot. Wikimedia Commons)
KAI / slo

Sądzę, że niezbyt odległy jest dzień, gdy papież będzie mógł spotkać się na Białorusi ze swymi zwolennikami. Chętnie go przyjmiemy - zapewnił prezydent Alaksandr Łukaszenka.

10 kwietnia przyjął on w Mińsku nuncjusza apostolskiego abp. Claudio Gugerottiego, który wkrótce wraca na krótko do Watykanu. Szef państwa białoruskiego poprosił dyplomatę o przekazanie Ojcu Świętemu "najlepszych i gorących życzeń wielkanocnych".

Zaznaczył, że władze tego kraju rozważają możliwość zorganizowania u siebie wizyty Benedykta XVI. "Myślę, że możemy wypracować tutaj dobre schematy i przeprowadzić dobre przedsięwzięcia, które przyczynią się do umocnienia nie tylko katolicyzmu, ale także wszystkich wiernych, zarówno prawosławnych, jak i katolików i innych na terenie naszego kraju" - dodał prezydent.

Jego zdaniem na Białorusi "w praktyce wypełniono te wszystkie plany, jakie nakreśliliśmy w czasie rozmowy z papieżem [27 kwietnia 2009 - KAI]". - Pozostał tylko jeden krok: przygotowanie porozumienia [między Stolicą Apostolską a Białorusią - KAI] - podkreślił Łukaszenka. Zapewnił, że władze tego kraju są zdecydowane zrobić ten krok także "razem z naszym patriarchą" [Cyrylem, któremu podlega prawosławie na Białorusi - KAI].

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łukaszenka: Białoruś chętnie powita papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.