Luksemburg: kard. Hollerich apeluje o świadomość ekologiczną i zrównoważone życie

Luksemburg: kard. Hollerich apeluje o świadomość ekologiczną i zrównoważone życie
(fot. Luxemburger Wort / yoytube.com)
KAI / ml

Kardynał Jean-Claude Hollerich z Luksemburga zaapelował o większą świadomość ekologiczną i bardziej zrównoważony sposób życia.

„Musimy sobie uświadomić, że nasz zachodni sposób życia obciąża w znacznym stopniu przyrodę i odbywa się kosztem wielu biednych i pokrzywdzonych”, napisał arcybiskup Luksemburga w liście pasterskim na Wielki Post ogłoszonym. Podkreślił, że Kościół ma obowiązek do zajęcia tu stanowiska i opowiedzenia się „w sposób wyraźny po stronie ubogich i wykorzystywanych”.

Kard. Hollerich przypomniał, że poprzez nadmierne emisje CO2, nadmierną konsumpcję taniego mięsa oraz technologie szkodliwe dla środowiska Europa przyczynia się do wykorzystywania krajów i regionów takich jak np. Amazonia. "Te kraje są często bogate w zasoby naturalne i wykorzystywane przez chciwość międzynarodowych koncernów” - czytamy w liście.

Arcybiskup Luksemburga, a zarazem przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE, zaproponował kilka konkretnych kroków, m.in. kupować produkty wyprodukowane w uczciwych warunkach, niczego nie marnować, poruszać się ekologicznie, a więc rowerem, pieszo lub środkami komunikacji masowej. Zaapelował też, aby również osoby, które „nie mogą sobie pozwolić na luksus”, od czasu do czasu z czegoś zrezygnowały.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Luksemburg: kard. Hollerich apeluje o świadomość ekologiczną i zrównoważone życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.