Luteranie w Szczyrku zbierają piłki, które ofiarują dzieciom. Akcję wsparł PZPN

Luteranie w Szczyrku zbierają piłki, które ofiarują dzieciom. Akcję wsparł PZPN
(fot. youtube.com / LuteranieKonfesyjni)
3 lata temu
PAP / pch

Zbiórkę piłek dla dzieci rozpoczęli luteranie ze Szczyrku z okazji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Ks. Jan Byrt powiedział, że chce w ten sposób zachęcić najmłodszych do modlitwy, a także popularyzować sportową rywalizację i zachęcić do aktywności.

"Nasza parafia przygotowuje się do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, podczas których odprawimy cztery specjalne nabożeństwa. Pierwsze zaplanowaliśmy na 17 czerwca. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy kochają Ewangelię i piłkę nożną. Chcemy modlić się o sportową rywalizację i piękne mecze biało-czerwonych, a na koniec - przy wyjściu - obdarować najmłodszych piłką, by podczas wakacji odeszli od komputerów" - powiedział ks. Byrt.

Duchowny ma nadzieję, że dzięki piłkom najmłodsi będą wspólnie spędzali czas i lepiej się poznawali. "To ważne, by byli koleżeńscy i myśleli o drugim człowieku" - powiedział.

Akcję wsparł już m.in. PZPN, który przekazał kilka futbolówek, w tym jedną z autografem prezesa Zbigniewa Bońka. Piłki podarowali także przedstawiciele władz śląskich - wojewoda i marszałek, a także jeden z europosłów.

Piłkarskie mistrzostwa w Rosji zostaną rozegrane od 14 czerwca do 15 lipca br.

Ks. Jan Byrt jest znany z niekonwencjonalnych pomysłów promujących wiarę i dobroczynność. Na stokach rozdawał narciarzom Biblię, a kierowcy otrzymywali od niego promujące wiarę w Boga nalepki na samochody. Przy kościele tworzy ogród z okazji 500-lecia reformacji. Zapraszał też gości z zagranicy, którzy za darmo uczyli dzieci języka angielskiego. Zimą rozdaje dzieciom sprzęt narciarski, a latem rowery.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Luteranie w Szczyrku zbierają piłki, które ofiarują dzieciom. Akcję wsparł PZPN
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.