Luterański duchowny rozdawał wełniane getry

6 lat temu
KAI / kn

Kolorowe, ręcznie robione, wełniane getry rozdawał po nabożeństwie w kościele ewangelickim w Szczyrku Salmopolu ks. Jan Byrt.

Zdaniem luterańskiego duchownego, choć Słowo Boże na niedzielę było i tak gorące, ciepłe getry to ważny element ubioru w Szczyrku, gdzie temperatura dziś spadła do minus 10 stopni Celsjusza.

Duchowny wyjaśnił, że kolorowe getry wykonała dla wiernych jedna z parafianek. "Jedna z naszych starszych parafianek zrobiła nam ciepłą poświąteczną niespodziankę Każdy mógł otrzymać takie kolorowe mini getry pomiędzy buty a spodnie, 100 proc. wełny. Chroni to nasze nogi przed śniegiem i zimnem. Mogą być też na kolana lub łokcie" - wyjaśnił znany z rozmaitych ewangelizacyjnych akcji ksiądz.

Ks. Byrt, kierujący filialną parafią Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Szczyrku Salmopolu, zasłynął także z rozdawania biblijnych opasek na rękę, naklejek na samochody z ewangelicznymi hasłami. Zbudował ołtarz europejski w Beskidzie Śląskim, przy którym odbywają się nabożeństwa ekumeniczne o pomyślność Europy. Organizował kolonie dla biednych dzieci.

W 2009 r. ks. Byrt doprowadził do tego, że na jednym z autobusów umieszczono slogan "Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!", co było odpowiedzią na ateistyczne prowokacje na całym świecie. Zapraszał też m.in. na wypoczynek dzieci z okolic Czarnobyla, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego, namawia co roku do pożyczania nart w okresie zimowym. Kilka lat temu na Białym Krzyżu, między Szczyrkiem a Wisłą, ustawił kamienne tablice z wykutym w nich dekalogiem. Rozdawał dzieciom piłki nożne i siatkowe, czapki oraz breloczki, zachęcał do dzielenia się rowerami i nartami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Luterański duchowny rozdawał wełniane getry
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.