Szczyrk: luteranie modlą się z katolikami

KAI / wm

Akcję ewangelizacyjną podczas rozpoczynającego się 30 lipca br. Tygodnia Kultury Beskidzkiej (TKB) zamierzają przeprowadzić młodzi ludzie z luterańskiej i katolickiej parafii w Szczyrku. Publiczność tej jednej z najstarszych imprez folklorystycznych w Europie otrzyma specjalne kartki pocztowe z "Listem od Boga", w którym przeplatać się będą cytaty ze Starego i Nowego Testamentu.

Zdaniem inicjatora przedsięwzięcia, ks. Jana Byrta z ewangelickiej parafii w Szczyrku Salmopolu, Tygodniowi Kultury Beskidzkiej - jednej największej imprezie folklorystyczna w na świecie - brakuje akcentów chrześcijańskich. Tymczasem, jak zauważa duchowny, w folklor wpisana jest wewnętrzna tęsknota za Bogiem.

Rozdawane kartki z ewangelicznymi cytatami mają być adresowane do każdego człowieka. Kartkę będzie można wysłać dalej i zostać "cichym apostołem Boga Wszechmogącego".

- My ją podamy do pierwszych rąk, a od odbiorcy będzie zależeć co z kartką zrobi. Kartki będziemy wkładać za wycieraczkę samochodu każdemu kto przyjedzie na Tydzień Kultury Beskidzkiej do Szczyrku czy Wisły - zapowiada ks. Byrt.

Podczas TKB będzie można zobaczyć i usłyszeć w tym roku 100 zespołów pieśni i tańca z około 30 państw na różnych kontynentach, 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków. Odbędzie się ponad 50 kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, odbywających się równocześnie w kilku miejscowościach Śląska i Małopolski przez kolejnych 9 dni - od 30 lipca do 7 sierpnia.

DEON.PL POLECA

 

Część zespołów uczestniczy w dwóch imprezach konkursowych: Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu i Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szczyrk: luteranie modlą się z katolikami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.