Madryt będzie miał ośmiu egzorcystów

8 lat temu
KAI / drr

Archidiecezja madrycka będzie miała ośmiu egzorcystów. Decyzję w tej sprawie podjął kard. Antonio María Rouco Varela. Powodem jest wzrastająca liczba przypadków wpływów demonicznych i "lawina próśb" o modlitewną interwencję Kościoła.

Arcybiskup Madrytu wybrał ośmiu kapłanów odznaczających się doktrynalną prawowiernością i głęboką duchowością, którzy będą pełnić posługę ezgorcystów po "okresie przyspieszonej formacji". Koordynatorem tej ekipy będzie biskup pomocniczy César Franco.

Kapłani ci mają przestudiować odnowiony "Rytuał egzorcyzmów" z 1998 r., jak również zapoznać się z poprzednimi rytuałami z 1952 i 1614 r. Ponadto odbędą dodatkową formację teologiczną i duszpasterską, a także zdobędą wiedzę nt. narkotyków i sekt, co może ułatwić im rozeznawanie przypadków wpływów demonicznych.

Egzorcystów będzie ośmiu, gdyż archidiecezja podzielona jest na osiem wikariatów. W Hiszpanii zaledwie jedna czwarta diecezji ma egzorcystę.

W innym wielkim europejskim mieście, w Mediolanie we Włoszech, tamtejszy arcybiskup, kard. Angelo Scola zwiększył liczbę ezgorcystów z sześciu do dziesięciu. Powstała tam również działająca stale linia telefoniczna, na którą można zgłaszać prośby o posługę ezgorcystów.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Madryt będzie miał ośmiu egzorcystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.