Madryt: I Europejskie Spotkanie w Obronie Życia

Madryt: I Europejskie Spotkanie w Obronie Życia
(fot. ram reddy / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie M. Raczkiewicz CSsR / slo

W Madrycie odbyło się I Europejskie Spotkanie w Obronie Życia. Zostało zorganizowane przez powstałą niedawno Europejską Federację "Jeden z nas" (One of Us).

W spotkaniu wzięło udział 25 stowarzyszeń z różnych krajów europejskich. Rozpoczęło się od posiedzenia plenarnego, którego celem było m. in. przyjęcie wspólnego planu działania na najbliższy rok, aby bronić ludzkie życie w Europie, i prezentacja Europejskiej Federacji "Jeden z nas".

Powstanie Federacji jest odpowiedzią na odrzucenie przez Komisję Europejską inicjatywy społecznej One of Us ("Jeden z nas"), która spotkała się z szerokim poparciem. Inicjatywą społeczną "Jeden z nas" domagano się uszanowania życia ludzkiego w Unii Europejskiej oraz nie wykorzystywania środków publicznych, aby niszczyć życie bądź atakować jego godność.

Główne cele Federacji to "bezwarunkowe uznanie niezbywalnej godności każdej istoty ludzkiej, która jest źródłem wszystkich swobód i praw człowieka" oraz "rozwój kultury życia w Europie przez promocję i wsparcie tych działań, które mają na celu ochronę ludzkiego życia, szczególnie w okresach bardziej delikatnych (poczęcie i ciąża, dzieciństwo, macierzyństwo, choroba, starość i schyłek życia). Inicjatywa spotkała się jednak z veto Komisji Europejskiej, co zdaniem Federacji jest niezgodne z duchem Traktatu Unijnego, który ustanawia mechanizm uczestnictwa obywatelskiego.

Podczas wczorajszego spotkania w Madrycie wystąpili Benigno Blanco, przewodniczący Hiszpańskiego Forum Rodziny, oraz Jaime Mayor Oreja, były eurodeputowany i współprzewodniczący Federacji "Jeden z nas".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Madryt: I Europejskie Spotkanie w Obronie Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.