Madryt: tłumy młodych w "Strefie pojednania"

Madryt: tłumy młodych w "Strefie pojednania"
(fot. EPA/J.L. PINO)
KAI / apio

Podczas 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie jego uczestnicy mogą skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. W parku Retiro, w dwóch rzędach, ustawiono 200 konfesjonałów w kształcie żagla łodzi, które tworzą "Strefę pojednania". Do konfesjonałów ustawiają się długie kolejki młodych ludzi. Spowiadać się można w 12 językach.

Dostęp do "Strefy pojednania" jest ograniczony. Nikt poza kapłanami i osobami chcącymi przystąpić do sakramentu pojednania i pokuty nie może wejść w okolice konfesjonałów ustawionych w jednej z alejek parku w centrum Madrytu.

Do dyspozycji młodzieży jest ok. 200 kapłanów, bo tyle też konfesjonałów przygotowano. Wykonał je pochodzący z Avili stolarz Emilio Úbeda, którego rodzinne przedsiębiorstwo istnieje od 1910 roku. Projektantem jest Ignacio Vicens. Konfesjonały mają 3,6 m wysokości, 3 m szerokości i 1,6 m głębokości. Przypominające swym kształtem żagle łodzi zostały tak zbudowane, by pozostało wystarczająco dużo miejsca na klęcznik z jednej strony i krzesło dla kapłana z drugiej, a obie strony oddziela kratka.

"Strefa pojednania" funkcjonuje od 16 sierpnia w godz. od 10.00 do 22.00. W sumie posługę spowiednika pełnić będzie 800 kapłanów. W sobotę 19 bm. w tym samym miejscu Benedykt XVI wyspowiada trzech młodych ludzi.

Po raz pierwszy "Strefa pojednania" pojawiła się w czasie Światowego Dnia Młodzieży w Rzymie w sierpniu 2000 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Madryt: tłumy młodych w "Strefie pojednania"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.