Fatima ugości młodzież powracającą z Madrytu

Fatima ugości młodzież powracającą z Madrytu
Kaplica objawień w Fatimie (fot. Andreas Trepte / wikipedia.pl)
KAI / wm

Sanktuarium w Fatimie przyjmie młodzież powracającą z XXVI Światowego Dnia Młodzieży. Noclegi gotowe będą dla uczestników madryckiego spotkania już od poniedziałku.

Jak poinformowała KAI Natalina Ferreira, dyrektor Departamentu Pielgrzymów w Sanktuarium Matki Bożej Różańca Świętego w Fatimie, na młodych ludzi czekać będą noclegi w Domu Młodzieży oraz miejsca kempingowe w dniach od 22 do 25 sierpnia.

- W okresie tym przez nasze sanktuarium przewinie się kilkanaście tysięcy młodych ludzi powracających ze Światowych Dni Młodzieży. Będą oni tu mogli m.in. zobaczyć filmy o objawieniach w Fatimie i posłuchać świadectw osób związanych z sanktuarium. Największe grupy pielgrzymów w celach modlitewnych będą mogły skorzystać z kościoła Trójcy Przenajświętszej, mniejsze zaś modlić się w wydzielonych kaplicach naszego sanktuarium, gdzie zapewnimy im m.in. msze święte w języku portugalskim, hiszpańskim oraz angielskim - powiedziała Ferreira.

Przedstawiciele portugalskiego sanktuarium nie ukrywają, że osoby, które dotychczas nie zarejestrowały się na nocleg w Fatimie powinny zatroszczyć się o wyżywienie we własnym zakresie. - Staramy się ugościć jak najlepiej naszych młodych pielgrzymów, lecz z uwagi na dużą liczbę osób, która dotrze do nas po ŚDM nie gwarantujemy, że dla wszystkich wystarczy posiłków w domach należących do sanktuarium. W niektórych dniach dysponujemy ograniczonym wyżywieniem - dodała Ferreira.

Wiele powracających z Madrytu grup młodzieży zatrzyma się w Fatimie w domach prowadzonych przez zgromadzenia zakonne. Noclegi zarezerwowały już w nich m.in. liczne grupy neokatechumenatu. Dotychczas postój w Fatimie zapowiedziały grupy z Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Indii oraz krajów europejskich, w tym Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fatima ugości młodzież powracającą z Madrytu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.