Benedykt XVI spotkał się z rodziną królewską

Benedykt XVI spotkał się z rodziną królewską
(fot. EPA/JJ GUILLEN)
KAI / psd

Benedykt XVI i król Hiszpanii Juan Carlos odbyli krótkie prywatne spotkanie w rezydencji monarszej - pałacu Zarzuela w Madrycie. Kurtuazyjna wizyta połączona była ze spotkaniem z pozostałymi członkami rodziny królewskiej.

Jak podkreślono w krótkim komunikacie spotkanie miało charakter kurtuazyjny a papieżowi towarzyszył nuncjusz apostolski w Hiszpanii, abp Renzo Fratini oraz arcybiskup Madrytu kard. Antonio María Rouco Varela. Podkreślono, że Benedykt XVI został przyjęty z protokołem należnym głowie państwa.

 Spotkanie miało charakter nieformalny. Król i królowa wyrazili wdzięczność i dumę z racji, iż Madryt został wybrany na miejsce 26. Światowego Dnia Młodzieży.

 Papież został oficjalnie przywitany na schodach Palazzo de la Zarzuela przez króla i królową, po czym Benedykt XVI udał się na krótką prywatną rozmowę z Juanem Carlosem. Ojciec Święty oraz monarcha rozmawiali siedząc blisko siebie przy okrągłym stoliku. Następnie odbyło się spotkanie z innymi członkami rodziny królewskiej.

 Oficjalną rezydencją króla Hiszpanii jest Pałac Królewski w Madrycie (Palacio Real de Madrid lub Palacio de Oriente). Jednak rodzina królewska mieszka w mniejszym Palacio de la Zarzuela na przedmieściach Madrytu, na północny zachód od centrum miasta, który stanowi ich prywatną rezydencję. Spotkania w Palazzo de la Zarzuela mają zwykle mniej formalny charakter.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI spotkał się z rodziną królewską
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.