Malezja: pismo przeprasza za profanację hostii

KAI / psd

Władze Kościoła katolickiego w Malezji przyjęły przeprosiny zamieszczone w muzułmańskim miesięczniku, którego dziennikarze dopuścili się profanacji konsekrowanej hostii. W maju ubiegłego roku, mężczyźni udając katolików, przyjęli Komunię św. podczas Mszy. Później wyjęli opłatek z ust i sfotografowali go. Zdjęcie to wraz z artykułem zamieścili w malajskojęzycznym piśmie „ Al-Islam”.

Na popularnej malezyjskiej stronie internetowej Utusan Karya w miniony piątek ukazały się oficjalne przeprosiny. „Artykuł niechcący uraził uczucia chrześcijan, szczególnie katolików. Nie było zamieram pisma szydzić z religii chrześcijańskiej, ani bezcześcić domu modlitwy” – napisano w oświadczeniu.

Mimo wcześniejszych nacisków Kościoła katolickiego, władze Malezji odmówiły ukarania winnych profanacji. Metropolita Kuala Lumpur abp Murphy Pakiam podkreślał jednak, że jeśli pismo oficjalnie przeprosi za to, co zrobiło, Kościół nie będzie dalej interweniował w tej sprawie.

Redaktor naczelny katolickiego pisma „Herald”, ks. Lawrence Andrew przyznał, że przeprosiny zostały przyjęte. „Ufamy, że nie zrobią tego ponownie. Nie żywimy urazy” – dodał jezuita.

Muzułmanie stanowią w Malezji 60 proc. mieszkańców. Chrześcijan jest około 10 proc. , w tym 850 tys. katolików.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Malezja: pismo przeprasza za profanację hostii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.