Małopolska: Platynowa Nagroda Polonia Minor dla abp Jędraszewskiego

Małopolska: Platynowa Nagroda Polonia Minor dla abp Jędraszewskiego
Abp Marek Jędraszewski - www.flickr.com/photos/episkopatnews/48060142991
KAI / pzk

Władze samorządowe Województwa Małopolskiego przyznały abp. Markowi Jędraszewskiemu Platynową Nagrodę Polonia Minor. Otrzymał ją jako „wyraz najgłębszego szacunku i wdzięczności za arcypasterską posługę w Archidiecezji Krakowskiej oraz apostolską i pełną życzliwości troskę o powierzonych opiece wiernych”. Nagroda ta jest również „wyrazem wdzięczności za przynoszącą dobre owoce współpracę z Samorządem Województwa oraz stałą i bezcenną przychylność sprawom Małopolski i Małopolan”.

Nagrodę metropolicie krakowskiemu w poniedziałek 20 maja wręczyli Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiego: Łukasz Smółka, Józef Gawron i Iwona Gibas. „Dziękuję, że był Ekscelencja z nami we wszystkich – codziennych i odświętnych, radosnych i poważnych – chwilach życia naszej regionalnej wspólnoty w ciągu minionych lat. W sposób szczególny jestem – podobnie jak i Małopolanie – wdzięczny za wyrażenie zgody i wsparcie inicjatywy ustanowienia Świętego Jana Pawła II patronem Małopolski” – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Arcybiskup podziękował za przyznanie wyróżnienia i wyraził wdzięczność za długoletnią współpracę z zarządem województwa małopolskiego.

DEON.PL POLECA

Nagroda Polonia Minor to jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez władze samorządowego Województwa Małopolskiego. Przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski. Nagroda posiada cztery stopnie. Platynowa Polonia Minor, którą wręczono metropolicie krakowskiemu, to pierwszy – najwyższy stopień tego uhonorowania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Małopolska: Platynowa Nagroda Polonia Minor dla abp Jędraszewskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.