"Małżeństwa bardzo potrzebują wsparcia"

"Małżeństwa bardzo potrzebują wsparcia"
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

W tym gronie nie trzeba tłumaczyć jak wielki kryzy przeżywa małżeństwo, spotykacie się z tym na co dzień. W Kościele pełnicie niezwykle ważną posługę - powiedział bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski, przewodniczący Rady do Spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, do animatorów Spotkań Małżeńskich.

W Rzeszowie odbył się ogólnopolski zjazd odpowiedzialnych za to stowarzyszenie.

- Małżeństwa bardzo potrzebują wsparcia. Cieszę się, że odkrywacie w sobie powołanie do tej służby, że chce wam się stale formować, że chcecie się uczyć. Tym cenniejsze są takie spotkania. Życzę Wam, byście się nigdy nie zmęczyli i nie zniechęcili - mówił biskup, nawiązując do motta zjazdu, jakim były słowa św. Pawła: "W czynieniu dobra nie ustawajmy" (Gal 6,9). W dalszej części swojego wystąpienia, w kontekście zbliżającego się synodu biskupów o rodzinie prosił, by "żyć synodem", towarzyszyć mu i prace synodu omawiać w stowarzyszeniu.

Zjazd zgromadził 230 osób - małżeństw i kapłanów - reprezentujących 25 ośrodków Spotkań Małżeńskich w Polsce. Byli też przedstawiciele ośrodków na Białorusi i z Irlandii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Małżeństwa bardzo potrzebują wsparcia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.