"Mamy głosić Ewangelię, a nie samych siebie"

KAI / drr

Mamy głosić Ewangelię, a nie samych siebie. Mamy być świadkami Chrystusa, a nie wykonawcami czynności liturgicznych - powiedział bp Jerzy Mazur 3 października podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku.

Nowy rok akademicki rozpoczęło 46 alumnów, w tym 10 na pierwszym roku. W inauguracji wzięli udział przedstawiciele władz miejskich i samorządowych oraz reprezentanci wyższych uczelni z Ełku i regionu, w tym z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obecny był m.in. ks. prof. Stefan Ewertowski, prodziekan Wydziału Teologii UWM, w skład którego wchodzi ełckie WSD.

Bp Jerzy Mazur w homilii przestrzegał przed pokusą mieszania spraw osobistych ze sprawami Królestwa Bożego. Sprawy Boże muszą być najważniejsze. - Tylko wtedy, gdy będziecie trwać w komunii z Bogiem, owoce waszej pracy - duchowe i naukowe - będą obfite - mówił biskup. Tym, który daje nam wskazówki i uczy, jak mamy wypełniać naszą misję, jest Jezus.

Pasterz Kościoła ełckiego wskazywał na wyzwania dnia dzisiejszego. Dzisiaj potrzeba gorliwych kapłanów, którzy nie będą czekać w zakrystiach i kancelariach na ludzi, ale wychodzić do nich tam, gdzie toczy się codzienne życie i gdzie niejednokrotnie rozgrywają się dramaty ludzkiego serca. - To jest wielkie zadanie, wielka misja, do której się przygotowujecie - uświadamiał alumnom bp Mazur.

Wykład inauguracyjny pt. "Pozytywna świeckość Państwa. Fikcja czy rzeczywistość?" wygłosił ks. dr Marcin Maczan.

Ełckie seminarium duchowne przez 21 lat istnienia uczelni ukończyło 187 kleryków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Mamy głosić Ewangelię, a nie samych siebie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.