Manifestacja świętości w Libiążu

Manifestacja świętości w Libiążu
(fot. ks. Piotr Derendal)
xtjmb / ptsj

Około tysiąca osób przeszło ulicami Libiąża w radosnym rozśpiewanym pochodzie świętych. Sztuka teatralna, korowód świętych i błogosławionych, wspólna Msza Święta, konkurs na najlepszy strój świętego patrona, a nawet fajerwerki - tak Libiąż świętował wieczór poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych.

Sztuka teatralna dotycząca życia św. Barbary, w wykonaniu młodzieży, zainaugurowała Marsz Świętych w Libiążu. Młodzi przy kościele pw. św. Barbary przypomnieli postać i dzieło życia świętej patronki. W pochodzie, który wyruszył sprzed libiąskiej świątyni, szły całe rodziny. Przebrane dzieci i młodzież niosły atrybuty swoich ulubionych świętych i błogosławionych. W procesji niesiono także relikwie św. Jana Pawła II.

"W roku kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II również w ten wieczór przed Uroczystością Wszystkich Świętych, która przypomina nam, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości, w sposób szczególny chcieliśmy wskazać na Papieża Polaka. Dziękujemy Bogu, że w tym roku Kościół poprzez akt kanonizacji oficjalnie potwierdził świętość Jana Pawła II." - podkreślił ks. kan. Michał Kliś, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego.

Pochód przeszedł przez całe miasto do parafii pw. Przemienienia Pańskiego. W świątyni odprawiona została Msza Święta, po której rozdano nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego na temat świętości, przeprowadzonego wcześniej w libiąskich szkołach. Na uczestników czekała jeszcze jedna wielka atrakcja - fajerwerki, które oficjalnie zakończyły pierwszy "Holy Wins" w Libiążu.

"Tak duża frekwencja, oraz zaangażowanie bardzo wielu osób, w tym władz miasta i powiatu, w przygotowanie <<Holy Wins>>, pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Jak Bóg pozwoli, a dobrzy ludzie pomogą, także za rok Libiąż da świadectwo, że chce stać na straży chrześcijańskich wartości." - zapowiedzieli organizatorzy: ks. Tomasz Jarosz i ks. Sebastian Kozyra.

"Holy Wins" w Libiążu to rozłożona w czasie akcja, mająca na celu promowanie chrześcijańskich tradycji. W tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych odbyła się debata uczniów szkół średnich na temat: "Kult relikwii jako forma pobożności". Dyskusję poprzedziła konferencja "Obszary występowania myślenia o świętości, z którymi człowiek styka się w życiu", w której wzięli udział wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II oraz dziennikarze katolickich mediów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Manifestacja świętości w Libiążu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.