Marek Blaza SJ otrzymał dyplom honorowy za długoletnią pracę w Ukraińskim Kościele Greckokatolickim

Marek Blaza SJ otrzymał dyplom honorowy za długoletnią pracę w Ukraińskim Kościele Greckokatolickim
(fot. Mocni w Duchu - Jezuici TV / youtube.com)
pk

Marek Blaza SJ otrzymał dyplom honorowy za długoletnią pracę w Ukraińskim Kościele Greckokatolickim na polu naukowym i duszpasterskim.

23 stycznia br. o. Marek Blaza SJ podczas dorocznej kutii (odpowiednik opłatka w Kościele rzymskokatolickim) dla dekanatu warszawsko-lubelskiego archieparchii przemysko-warszawskiej Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) podczas Boskiej Liturgii (Eucharystii) odprawianej pod przewodnictwem Metropolity Przemysko-Warszawskiego UKGK, abpa Eugeniusza Popowicza otrzymał dyplom honorowy (po ukraińsku Poczesna Hramota) za długoletnią pracę w Ukraińskim Kościele Greckokatolickim na polu naukowym i duszpasterskim.

Udzielenie tej nagrody było wcześniej uzgodnione z o. Prowincjałem Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej, o.Tomaszem Ortmannem SJ. Na podstawie wyżej wspomnianego dyplomu honorowego o. Marek Blaza otrzymał prawo noszenia napierśnego złotego krzyża z ozdobami, który stanowi nagrodę kościelną. Otrzymujący taką nagrodę  ma prawo nosić złoty krzyż z ozdobami na szatach liturgicznych lub w ramach stroju chórowego.

Oto treść dokumentu (po ukraińsku Poczesna Hramota):

Gramota [Dyplom]
Przewielebnemu Ojcu Markowi Blazie

Pokój Tobie w Panu

Doceniając gorliwość Ojca dla chwały Bożej i dla dobra Kościoła Greckokatolickiego w Polsce i na Ukrainie, dziękując za gorliwą służbę naszemu Kościołowi, nagradzam Ojca dyplomem honorowym oraz złotym krzyżem z ozdobami. Niechaj miłościwy Pan szczodrze Ojcu wynagrodzi za wszystkie Jego dobre dzieła, dające Mu siłę i chęć, aby dalej się trudzić na chwałę Bożą i dla dobra całego Kościoła.

Błogosławieństwo Pańskie na Ciebie.

+ Eugeniusz Popowicz
Arcybiskup i Metropolita
Przemysko-Warszawski UKGK w Polsce

Przemyśl, 2 stycznia 2018 roku

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Marek Blaza SJ otrzymał dyplom honorowy za długoletnią pracę w Ukraińskim Kościele Greckokatolickim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.