Marta Titaniec: w 2020 roku prawie 700 tys. zł na pomoc pokrzywdzonym

Marta Titaniec: w 2020 roku prawie 700 tys. zł na pomoc pokrzywdzonym
(fot. Paweł Kęska)
8 miesięcy temu
KAI / ml

"W 2020 r. Fundacja wydała prawie 700 tys. zł. na bezpośrednią pomoc pokrzywdzonym oraz działania systemu pomocy zranionym i zapobiegania krzywdzie" - mówi Marta Titaniec, członkini Zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP.

Publikujemy komentarz Marty Titaniec:

W 2020 r. rozpoczęła działalność Fundacja Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski. Powstała ze środków duchownych, by wspierać działania Kościoła w Polsce na rzecz osób pokrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym oraz budować system zapobiegania takim sytuacjom. Fundacja wpisuje się powoli zarówno w świadomość osób pokrzywdzonych (o czym świadczą kontakty z nimi i np. finansowanie indywidualnych terapii), jak i w świadomość wspólnot kościelnych, co prowadzi do wspierania różnych przedsięwzięć w diecezjach.

W 2020 r. Fundacja wydała prawie 700 tys. zł. na bezpośrednią pomoc pokrzywdzonym oraz działania systemu pomocy zranionym i zapobiegania krzywdzie. Na bazie doświadczeń pierwszych miesięcy powstał Regulamin Grantowy na rok 2021, prezentujący różne możliwości uzyskania wsparcia Fundacji przez osoby pokrzywdzone albo na projekty wspierające system pomocy zranionym.

Fundacja uruchomiła stronę zgloskrzywde.pl, która jest czymś w rodzaju poradnika dla osób pokrzywdzonych (zawiera informacje jak uzyskać pomoc, gdzie przekazać informacje o zaniedbaniu w wyjaśnianiu sprawy w Kościele itd.).

Fundacja, współpracując ściśle z Delegatem i Koordynatorem KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, działa na rzecz takiej przemiany wrażliwości w Kościele, by osoby pokrzywdzone mogły w nim doświadczać zrozumienia i wsparcia, a przez to odbudowywać zaufanie do wspólnoty.

www.fsj.org.pl

www.zgloskrzywde.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Skomentuj artykuł

Marta Titaniec: w 2020 roku prawie 700 tys. zł na pomoc pokrzywdzonym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.