Maryja pomocą w osiągnięciu komunii z Bogiem

Maryja pomocą w osiągnięciu komunii z Bogiem
(fot. Grzegorz Gałązka)
KAI / pz

W Maryi mamy nie tylko wzór doskonałości, ale także pomoc do osiągnięcia komunii z Bogiem oraz z naszymi braćmi i naszymi siostrami - powiedział Benedykt XVI podczas wizyty w katedrze Matki Bożej Miłosierdzia w Kotonu.

Mówiąc o miłosierdziu Boga zauważył, że jego wspaniałym objawieniem jest misterium paschalne Jego Syna. - Boże miłosierdzie polega nie tylko na odpuszczeniu naszych grzechów; polega ono również na tym, że Bóg, nasz Ojciec prowadzi nas z powrotem, czasem nie bez bólu, smutku i strachu z naszej strony, drogą prawdy i światła, ponieważ nie chce, abyśmy się zatracili - tłumaczył papież.

Wskazał, że tajemnicy Bożej miłości w najwyższym stopniu doświadczyła Maryja. - Poprzez swoje "tak" dla Bożego wezwania przyczyniła się ona do objawienia Bożej miłości pośród ludzi. W tym sensie jest Matką Miłosierdzia poprzez udział w misji swego Syna; otrzymała przywilej, by mogła przychodzić nam z pomocą zawsze i wszędzie - wskazał Benedykt XVI. Dodał, że "pod osłoną jej miłosierdzia goją się rany serc złamanych, udaremniane są zasadzki Złego, a nieprzyjaciele jednają się ze sobą".

Dlatego "Matka Miłosierdzia jest pewną przewodniczką uczniów swego Syna". - Z prostotą i macierzyńskim sercem wskazuje jedyne Światło i jedyną Prawdę: swego Syna, Jezusa Chrystusa, który prowadzi ludzkość ku swemu pełnemu urzeczywistnieniu w Jego Ojcu - zaznaczył Ojciec Święty.

Swe przemówienie zakończył modlitwą do Matki Miłosierdzia, prosząc ją m.in., by prowadziła wiernych drogami świętości, napełniła młodzież Afryki najszlachetniejszymi dążeniami, spełniła nadzieje dzieci cierpiących z powodu głodu i wojny, wyjednała ducha braterstwa dla narodów ziemi oraz zbawienie i pokój dla całej ludzkości.

Papież wspomniał też spoczywających w tej świątyni dwóch arcybiskupów Kotonu: Christophe’a Adimou i Isidore’a de Sousy, który "odegrał kluczową rolę w transformacji demokratycznej" w Beninie przed 20 laty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Maryja pomocą w osiągnięciu komunii z Bogiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.