Masz pytanie do Papieża? Wyślij już dziś

Masz pytanie do Papieża? Wyślij już dziś
(fot. Grzegorz Gałązka)
KAI / CTV / pz

Już od dziś można przesyłać do Ojca Świętego pytania dotyczące wiary, na które papież zacznie odpowiadać 12 grudnia. Mikroblogi na serwisie Twitter będą prowadzone także po polsku - poinformowano dziś w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej.

Podczas konferencji prasowej z udziałem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, abp Claudio Maria Celli, sekretarza tej dykasterii ks. prał. Paula Tighe, rzecznika Watykanu, ks. Federico Lombardiego, S.I. redaktora naczelnego "L’Osservatore Romano", prof. Giana Marii Viana oraz doradcy medialnego watykańskiego Sekretariatu Stanu dr Grega Burke’a, że pytania można nadsyłać od dzisiaj do 12 grudnia na adres #askpontifex. Wiadomości będą natomiast publikowane po polsku na @pontifex_pl. Informacje techniczne można uzyskać pod adresem blog.twitter.com.

Oprócz języka polskiego papieski twitter będzie też prowadzony po hiszpańsku, włosku, portugalsku, niemiecku, arabsku i francusku.

Podczas dzisiejszej konferencji zaznaczono, że obecność Ojca Świętego na twitterze jest konkretnym wyrazem przekonania, że Kościół musi być obecny na arenie cyfrowej. Trzeba też ją postrzegać jako "wierzchołek góry lodowej" obecności Kościoła w świecie nowych mediów. Autorzy tego pomysłu ufają, że krótkie przesłania papieża zrodzą pytania ludzi z różnych krajów, języków i kultur. Chodzi więc o pobudzanie do dyskusji i debat często nieobecnych w instytucjach scentralizowanych.

DEON.PL POLECA

Głos Benedykta XVI ma być głosem jedności Kościoła, a z drugiej zachętą dla wiernych, by dzielili się z innymi nadzieją płynącą z Ewangelii. Inicjatywa ta wskazuje ponadto na znaczenie jakie ma dla Kościoła wsłuchiwanie się i dialog, aby być jak najbliżej ludzkich trosk i nadziei.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Masz pytanie do Papieża? Wyślij już dziś
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.