Materiały duszpasterskie na Tydzień Modlitw o Powołania dostępne w sieci

Materiały duszpasterskie na Tydzień Modlitw o Powołania dostępne w sieci
pl.depositphotos.com
7 miesięcy temu
KAI/dm

W niedzielę obchodzimy 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Z tej okazji Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań na tegoroczny Tydzień o Powołania przygotowała okolicznościowe materiały duszpasterskie.

Materiały trafiły już do parafii. Dostępne są również w formie elektronicznej. – Przygotowane materiały jak co roku mają pomóc w owocnym przeżyciu Tygodnia Modlitw o Powołania – mówi KAI bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady.

– Pomoce liturgiczne przypominają o wartości modlitwy i umożliwiają wspólne przedstawianie Bogu tych ważnych intencji w liturgii Mszy świętej. Konspekty lekcji religii są propozycją dla nauczających, aby z uczniami zastanowili się nad znaczeniem powołania otrzymanego od Boga i przeżywanego z Jego mocą. Przedstawione świadectwa ukazują znaczenie życia oddanego Bogu i mogą stać się okazją do refleksji nad własnym powołaniem – powiedział KAI bp Marek Solarczyk, przewodniczący Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

Hasłem rozpoczynającego się w najbliższą niedzielę 58. Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego jest „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Bp Solarczyk we wprowadzeniu do materiałów duszpasterskich wskazał, że w tym czasie osoby wyświęcone i konsekrowane pragną z wdzięcznością przyjąć dary ofiarowane przez Boga, ale także prosić o umocnienie dla wszystkich, którzy przygotowują się do wyboru życiowego powołania.

– Przeżywamy z oddaniem bogactwo sakramentu Eucharystii oraz pragniemy odkryć́ na nowo wartość wspólnoty ‘Zgromadzonej na Świętej Wieczerzy’. Tak wiele otrzymujemy łask dzięki Eucharystii i tak bardzo liczymy na kolejne pokolenia tych, którzy będą uobecniać jej tajemnice we wspólnocie Kościoła oraz czerpać z niej siły do życia w pełni oddanego Bogu – napisał hierarcha, wskazując również na ważną rolę i pośrednictwo św. Józefa.

W materiałach znaleźć można propozycje Modlitwy Powszechnej na poszczególne dni, nabożeństwo z adoracją z praktycznymi wskazówkami okolicznościowego wystroju świątyni i tekstami rozważań, medytacje różańcowe, konspekty na katechezy, propozycje spotkań dla ministrantów i lektorów, propozycja filmu z dyskusją, świadectwa oraz dane statystyczne i plakat.

Światowy Dzień Modlitw o powołania po raz pierwszy był obchodzony 12 kwietnia 1964 r. z inicjatywy papieża Pawła VI. W polskich diecezjach i parafiach organizowane są w tym czasie spotkania modlitewne w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego, a także dyskusje i konferencje poświęcone tematowi powołania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Materiały duszpasterskie na Tydzień Modlitw o Powołania dostępne w sieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.