Media katolickie? "Ich istnienie to konieczność"

KAI / drr

- Istnienie mediów katolickich to konieczność, bo inaczej sposób myślenia i postępowania ludzi zostanie na marginesie wiary i moralności - podkreślił abp Wacław Depo metropolita częstochowski w rozmowie z Archidiecezjalnym Radiem "Fiat".

Abp Depo - przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu - odniósł się również do funkcjonowania mediów publicznych, wskazując na problem "upartyjnienia mediów". - Nietrudno zauważyć, że w stacjach radiowych, telewizyjnych czy nawet czasopismach nie ma pełnego spektrum przekazywania prawdy - mówił.

Jego zdaniem w mediach "istnieje lęk, że jawne i przejrzyste świadectwo katolickiego dziennikarza wiąże się z zagrożeniem oskarżenia go o fundamentalizm, a tym samym z utratą pracy". Metropolita częstochowski wskazał również na Nową Ewangelizację jako "szansę i wyzwanie dla mediów katolickich". - Nowa ewangelizacja jest łaską naszego czasu, która wymaga od nas wielkiego trudu odnalezienia własnej, chrześcijańskiej tożsamości oraz sensu spotkania i przynależności do Chrystusa - przypomniał.

Arcybiskup zaznaczył również, że "pierwszym zadaniem w pracy Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu będzie dobór ludzi". - Do współpracy pragnę zapraszać zarówno osoby duchowne, jak i wszystkich ludzi pracujących w środkach przekazu - podkreślił. - Chcę najpierw korzystać z ich mądrości i doświadczenia a dopiero później wypracowywać wspólną strategię medialną w sprawach, które są dla Kościoła najważniejsze.

DEON.PL POLECA

Abp Depo zachęcił również do tego, aby w Roku Wiary Kościół korzystał z nowoczesnych środków przekazu, także internetu.

Rozmowa z abp Wacławem Depo odbyła się na zakończenie Dnia Środków Społecznego Przekazu oraz w ramach przygotowania archidiecezji częstochowskiej do obchodów Roku Wiary.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Media katolickie? "Ich istnienie to konieczność"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.