Meghan Markle przyjmie chrzest przed ślubem z Księciem Harrym

Meghan Markle przyjmie chrzest przed ślubem z Księciem Harrym
(fot. PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)
3 lata temu
dailymail.co.uk / sz

Jak poinformował królewski dwór Meghan Markle zdecydowała się przyjąć chrzest w Kościele anglikańskim, którego zwierzchnikiem jest Królowa Elżbieta. Pojawiają się również pierwsze szczegóły dotyczące ceremonii.

Pierwszy mąż Meghan Markle, Trevor Engelson, był Żydem i związek ich związek został zawarty zgodnie z prawem i tradycją judaizmu. Chodziły więc pogłoski, że przyszła żona Księcia Harrego jest Żydówką. Spekulacje na ten temat trwały jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem zaręczyn. Meghan Markle jest jednak protestantką tak, jak jej rodzice. Ponadto uczyła się także w katolickim liceum.

Dwór poinformował, że Meghan pragnie przyjąć chrzest i być członkiem tego samego Kościoła, co jej książe. Stanie się to przed ślubem, aby mogli go ważne zawrzeć w wyjątkowym miejscu.

Meghan Markle przyjmie chrzest przed ślubem z Księciem Harrym - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Aurelien Guichard [CC BY-SA 2.0] via Wikimedia Commons)

Przyjęcie chrztu w Kościele anglikańskim jest też wyraźnym ukłonem w stronę Królowej Elżbiety. Babcia Księcia Harrego jest zwierzchnikiem tego Kościoła. Zgodnie z prawem i etykietą przyszłe dzieci pochodzące z małżeństw członków rodziny królewskiej muszą zostać wychowane w wierze anglikańskiej. Rekomendowane jest również, aby przyszła małżonka/małżonek przyjął taki chrzest.

Dwór zdradził również, że za zgodą królowej ceremonia odbędzie się w legendarnej kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Ślub planowany jest na maj 2018 r., a koszty pokryje rodzina królewska.

Meghan Markle przyjmie chrzest przed ślubem z Księciem Harrym - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. Aurelien Guichard [CC BY-SA 2.0] via Wikimedia Commons)

Kaplica św. Jerzego jest jednym z ważniejszych miejsc kultu w Kościele anglikańskim. W jej podziemiach są groby królewskie, a od XV wieku nadawane jest tam również najwyższe odznaczenie brytyjskie, czyli Order Podwiązki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulf Ekman, Birgitta Ekman
25,94 zł
39,90 zł

Szukajcie, a znajdziecie.

Ulf i Birgitta Ekman - małżeństwo znane w całym chrześcijańskim świecie, od wielu lat zaangażowanie w głoszenie Dobrej Nowiny. W 2014 roku, wówczas jeszcze jako charyzmatyczni liderzy szwedzkiego wolnego Kościoła Livets Ord,...

Skomentuj artykuł

Meghan Markle przyjmie chrzest przed ślubem z Księciem Harrym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.