Meksyk: mężczyzna zmarł w kościele

Meksyk: mężczyzna zmarł w kościele
Fot. depositphotos.com
9 miesięcy temu
CNA / kb

W poprzednią niedzielę doszło do dramatycznej sytuacji w meksykańskim kościele. Przed samym ołtarzem zmarł mężczyzna. 

Do sytuacji doszło około 45 minut przed rozpoczęciem popołudniowej mszy. W świątyni pojawił się sześćdziesięcioletni mężczyzna. W geście modlitwy na kolanach przeszedł od wejścia do kościoła aż do samego ołtarza, gdzie zemdlał, a po kilku minutach umarł. 

Świadkiem zajścia był tamtejszy kościelny, który szybko poinformował o sytuacji proboszcza ks. Sajida Lozano. Szybko wezwano karetkę, jednak mężczyzna umarł przed jej przyjazdem. "Niestety byliśmy bezradni, Juan umarł"- powiedział ksiądz.

Tego samego dnia została odprawiona msza pogrzebowa za zmarłego mężczyznę. 

Co ciekawe, według meksykańskiego prawa, w przypadku śmierci poza szpitalem, ciało do przyjazdu biegłego sądowego nie może zostać usunięte z miejsca zgonu. Tym samym zaplanowaną najbliższą niedzielną mszę św. o godz. 13 proboszcz parafii przekształcił w pogrzebową. Na czas liturgii ciało Juana zostało przykryte materiałem.

W rozmowie z meksykańskimi mediami, ks. Lozano stwierdził, że „Juan miał siłę i odwagę, by przyjść do domu Bożego i wziąć ostatni oddech.” 

Według oficjalnych informacji powodem śmierci sześćdziesięciolatka był nagły zawał serca.

Źródło: catholicnewsagency.com 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
65,00 zł

Psalmy (tom pierwszy) to książka zawierająca komentarze Adama Szustaka OP do Księgi Psalmów. Powstała na podstawie internetowej serii noszącej tytuł Plaster miodu. Psalmy, która przez kilka lat z różną częstotliwością ukazywała się na youtube’wym kanale...

Skomentuj artykuł

Meksyk: mężczyzna zmarł w kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.