Międzynarodowa Konfederacja Organizacji Humanitarnych: epidemia nie zaszkodziła najbogatszym

Międzynarodowa Konfederacja Organizacji Humanitarnych: epidemia nie zaszkodziła najbogatszym
(fot. PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI)
1 miesiąc temu
KAI / jb

COVID-19 nie zaszkodził najbogatszym. Jak wynika z opublikowanych dziś danych największe fortuny na świecie nie ucierpiały na skutek pandemicznego kryzysu, a często jeszcze bardziej się umocniły.

Dziś rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Ze względu na pandemię odbywa się tym razem nie w Szwajcarii, lecz w Internecie. Z tej okazji OXFAM [międzynarodowa konfederacja organizacji humanitarnych, zajmujących się walką z głodem na świecie i pomocą w krajach rozwijających się - KAI] opublikowała swój doroczny raport na temat ekonomicznych nierówności.

Wynika z niego między innymi, że fortuny tysiąca najbogatszych ludzi na świecie powróciły już do stanu sprzed pandemii. Wystarczyło im na to 9 miesięcy, podczas gdy ludzie najubożsi będą potrzebować co najmniej 10 lat, aby uporać się z konsekwencjami kryzysu – czytamy w raporcie.

Zdaniem OXFAM, dla wielu miliarderów pandemia była czasem prosperity. Opierając się na danych udostępnionych przez Forbes i Credit Suisse, wyliczono bowiem, że majątek najbogatszych wzrósł od 18 marca do końca ubiegłego roku o 3,9 tys. miliardów dolarów.

W związku z tym OXFAM ponownie wystąpiła z apelem o bardziej sprawiedliwe obciążenie podatkowe najbogatszych. Może temu służyć podatek majątkowy, opodatkowanie transakcji finansowych, a także skuteczniejsza walka z oszustwami fiskalnymi.

Źródło: KAI / jb 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Międzynarodowa Konfederacja Organizacji Humanitarnych: epidemia nie zaszkodziła najbogatszym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.