Francja: Instytut Pasteura zawiesza prace nad jedną ze swoich szczepionek przeciwko Covid-19

Francja: Instytut Pasteura zawiesza prace nad jedną ze swoich szczepionek przeciwko Covid-19
(fot. PAP/EPA/ANDREJ CUKIC)
PAP / jb

Instytut Pasteura w Paryżu poinformował w poniedziałek, że zawiesza prace nad jednym ze swych projektów szczepionek przeciwko Covid-19, opartym na zmodyfikowanej szczepionce przeciw odrze. Również amerykańska firma Merck wstrzymała badania nad dwiema szczepionkami.

 

DEON.PL POLECA
Instytut Pasteura, który od wiosny pracował nad trzema wariantami szczepionki przeciwko koronawirusowi, podał, że będzie nadal kontynuować badania nad pozostałymi projektami, które są w fazie testów przedklinicznych.

Francuskie laboratorium zapewnia w komunikacie, że jest "w pełni zmobilizowane do walki z Covid-19".

DEON.PL POLECA

Również w poniedziałek koncern Merck zapowiedział przerwanie badań nad dwoma projektami szczepionek przeciwko Covid-19, w tym również nad tym, który firma opracowywała w porozumieniu z Instytutem Pasteura.

Merck poinformował, że preparaty te okazały się mniej skuteczne niż szczepionki wprowadzone już na rynek przez inne koncerny farmaceutyczne. Firma zamierza jednak kontynuować pracę nad dwoma innymi projektami preparatów przeciw Covid-19.

W kwietniu Laboratorium Pasteur opracowało test serologiczny do określenia stopnia odporności pacjentów wyleczonych z koronawirusa.

Miesiąc wcześniej prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił, że podjął decyzję o zwiększeniu budżetu na badania nad chorobami i szczepionkami o 5 mld euro w ciągu 10 lat. 

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Francja: Instytut Pasteura zawiesza prace nad jedną ze swoich szczepionek przeciwko Covid-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.