Międzynarodowy Kongres Terezjański w Avili

Międzynarodowy Kongres Terezjański w Avili
Tegoroczny kongres jest interesujący z wielu powodów: przedmiotem analiz są teksty św. Teresy o wiele mniej znane i mniej studiowane.
Logo źródła: Radio Watykańskie o. M. Raczkiewicz CSsR / slo

Listom i mniejszym dziełom św. Teresy poświęcony jest V Międzynarodowy Kongres Terezjański w Avili. Bezpośrednio obraduje tam ok. 200 uczestników z różnych krajów, natomiast on-line wydarzenie śledzi ponad 6 tys. osób z pięciu kontynentów. Spotkanie zakończy się 7 września.

- Obecny kongres jest ostatnim z serii spotkań, które organizowaliśmy przez ostatnie pięć lat jako przygotowanie do 500-lecia urodzin św. Teresy - powiedział o. Javier Sancho OCD, dyrektor awileńskiego Uniwersytetu Mistyki. W tym roku obrady poświęcone są listom Teresy i jej mniejszym pismom, "mniejszym bardziej z powodu ich objętości niż znaczenia, jakie posiadają" - o. Sancho.

DEON.PL POLECATegoroczny kongres jest interesujący z wielu powodów: przedmiotem analiz są teksty św. Teresy o wiele mniej znane i mniej studiowane. Pozwolą one "poznać Teresę w jej codziennym życiu, zmagającą się z problemami i sprzecznościami, stającej wobec niespodziewanych sytuacji". W listach mówi m.in. o reformie, życiu duchowym, kwestiach rodzinnych, a także o swoich własnych uczuciach i nadziejach.

Cechą charakterystyczną tzw. mniejszych pism jest to, że powstały w ostatniej fazie życia Teresy. - Jest już kobietą dojrzałą jako osoba, ale również dojrzałą duchowo - podkreślił Javier Sancho.

W obradach bierze udział ok. 200 osób, natomiast przez internet (www.teresadeavila.net) - w czterech językach - ponad 6 tys. osób, choć zdaniem organizatorów liczba ta może być o wiele większa - nawet do 10 tys. Kongresowi towarzyszy specjalna wystawa poświęcona listom i ich adresatom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Międzynarodowy Kongres Terezjański w Avili
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.