Miejsce chrztu Pana Jezusa na Liście UNESCO

Miejsce chrztu Pana Jezusa na Liście UNESCO
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) wpisała na swoją Listę Światowego Dziedzictwa miejsce chrztu Pana Jezusa nad rzeką Jordan. Uroczystość ta odbyła się 2 lutego w siedzibie organizacji - Paryżu - z udziałem m.in. wikariusza jordańskiej części Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy abp. Marouna Lahhama i przedstawicieli rządu Jordanii.

W okolicznościowym przemówieniu hierarcha łaciński podkreślił, że jest to miejsce szczególne, bo "wciąż rozbrzmiewa tam głos Chrystusa", a dla samej Jordanii jest ono "ostoją ciszy i bezpieczeństwa dla pogrążonego w ogniu Bliskiego Wschodu". Zaznaczył, że wyjątkowość tego miejsca uznały już księgi Ewangelii dwa tysiące lat temu i potwierdziła trwająca nieustannie pobożność ludowa. Dowodem na to są również przeprowadzone tam badania archeologiczne.

Wikariusz Patriarchatu dodał także, że do tego szczególnego miejsca pielgrzymowało już czterech papieży, co oznacza, że dla chrześcijan ma ono rzeczywiście wymiar wyjątkowy. "Za Ziemię Świętą uważa się przede wszystkim Jerozolimę, Betlejem i Nazaret, ale powiedzmy to głośno, że jest nią także Jordania" - podkreślił abp Lahham.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Miejsce chrztu Pana Jezusa na Liście UNESCO
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.