Miesięczny dodatek dla kobiet w "L’OR"

Miesięczny dodatek dla kobiet w "L’OR"
(fot. flickr.com / Tetra Pak)
9 lat temu
KAI / im

Od 31 maja będzie się ukazywał miesięczny dodatek dla kobiet do "L’Osservatore Romano". Zajmie cztery strony tej gazety, zaś redagować go będą: Lucetta Scaraffia, pisząca odredakcyjne komentarze w tym watykańskim dzienniku, oraz Ritanna Armeni, dziennikarka telewizyjna. Dodatek będzie poświęcony aktualnym sprawom związanym z obecnością kobiet w życiu Kościoła.

Lucetta Scaraffia, zwana "watykańską feministką", urodziła się w 1948 r. w Turynie. W młodości była marksistką. Jest historyczką i dziennikarką, zajmuje się też teologią moralną i należy do Krajowego Komitetu Bioetyki we Włoszech. Współpracowała z wieloma gazetami, m.in. "L’Avvenire" i "Il Corriere della Sera". W "L’Osservatore Romano" pisywała m.in. o kryzysie wywołanym nadużyciami seksualnymi duchowieństwa.

Zaznaczając, że nie opowiada się za święceniem kobiet na kapłanów, dziennikarka zauważa, że "Kościół dobrze robi dowartościowując różnicę płci", jednak nie jest to powód do niedopuszczania kobiet do większej władzy. Jej zdaniem mogłyby one kierować dykasteriami kurii rzymskiej, gdyż wiele kobiet świeckich i przełożonych generalnych zgromadzeń zakonnych "ma doskonałą znajomość świata". Proponuje też, aby kobiety otrzymywały birety kardynalskie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Miesięczny dodatek dla kobiet w "L’OR"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.