Mimo epidemii radomska piesza pielgrzymka dotrze na Jasną Górę

Mimo epidemii radomska piesza pielgrzymka dotrze na Jasną Górę
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Piesza pielgrzymka diecezji radomskiej - mimo epidemii - dotrze w tym roku na Jasną Górę - zapewnia jej dyrektor ks. Mirosław Kszczot, który uczestniczył w ogólnopolskim spotkaniu kierowników grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę jest jedną z liczniejszych pielgrzymek w kraju. Każdego roku uczestniczy w niej ok. 6-7 tys. pątników. Ks. Mirosław Kszczot powiedział, że pielgrzymka na pewno odbędzie się, ale w zmienionej formie i w zgodzie z przepisami sanitarnymi.

DEON.PL POLECA- Na chwilę obecną będzie to symboliczna grupa diecezjalna, ponieważ mamy świadomość zagrożenia epidemiologicznego. W ostateczności jestem gotów sam pójść na pielgrzymkę, aby zachować jej ciągłość. Dzisiaj nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć, ile osób będzie mogło wyruszyć w zorganizowanej grupie. Wszystko zależy od rekomendacji odpowiednich władz - powiedział Radiu Plus Radom dyrektor pielgrzymki radomskiej.

Ks. Mirosław Kszczot podkreślił, że organizacja pielgrzymki wymusza konieczność wielu zmian, ale jest nadal możliwa. - Trzeba zapomnieć o pielgrzymowaniu, które znaliśmy do tej pory. Ale dokładnie dzisiaj, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa i dlatego wierzymy, że epidemia wygaśnie. Jeśli wszelkie restrykcje do lipca zostaną zlikwidowane, to wszyscy chętni będą mogli pójść na Jasną Górę – powiedział ks. Mirosław Kszczot.

Do końca tego miesiąca mają zostać ustalone ramy bezpieczeństwa dotyczące organizacji pielgrzymki. Prowadzone są konsultacje z władzami państwowymi na czele z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mimo epidemii radomska piesza pielgrzymka dotrze na Jasną Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.