Misjonarz miłosierdzia: szukajmy w tych trudnych dniach Pana Boga i człowieczeństwa

Misjonarz miłosierdzia: szukajmy w tych trudnych dniach Pana Boga i człowieczeństwa
(fot. https://secim.pl/)
11 miesięcy temu
KAI / df

Do szukania w tych trudnych dniach „Pana Boga i człowieczeństwa” zachęcił w swym filmowym wystąpieniu w internecie misjonarz miłosierdzia z diecezji bielsko-żywieckiej ks. dr Przemysław Sawa. Poprosił zarazem, by w obliczu zagrożenia rozprzestrzeniania się groźnego wirusa patrzeć na piętrzące się wyzwania z odwagą, ale jednocześnie z pokorą.

Ewangelizator w ramach internetowego cyklu wideo zatytułowanego „Duchowość w czasie koronawirusa” zaapelował, by z pokorą przyjmować kolejne obostrzenia związane z zagrożeniem epidemią i podchodzić ze zrozumieniem do instrukcji i apeli biskupów. „Przychodzi czas, kiedy musimy być bardziej w samotności. Przychodzą dni, w których te ograniczenia będą coraz mocniejsze” – zauważył dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody w Bielsku-Białej. Jak zaznaczył, w obecnych okolicznościach „nie jest znakiem niewiary, że nie pójdziemy na Mszę św.”

„Nie jest wyrazem niewiary, że biskupi ograniczają udział wiernych we Mszy św. To jest wyraz wiary i miłosierdzia. Miłosierdzia, które nie jest tylko celebrowane w modlitwie, Koronce i litanii, ale także w czynie. Czasem musimy coś stracić, aby zachować ludzi od niebezpieczeństwa” – przypomniał i wskazał, że scenariusz tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w swoisty sposób podyktowało życie.

Misjonarz miłosierdzia zaprosił do codziennej modlitwy poprzez internet, udział w wirtualnych rekolekcjach. Wezwał do czynienia miłosierdzie poprzez pomoc innym, rozmowę telefoniczną z bliskimi i przyjaciółmi.

„Współpracujmy z Bogiem, współpracujmy między sobą!” – zaapelował kapłan.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Misjonarz miłosierdzia: szukajmy w tych trudnych dniach Pana Boga i człowieczeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.