Młodzi Francuzi pielgrzymują do Lourdes

Radio Watykańskie

Trwa pielgrzymka licealistów do Lourdes znana jako FRAT. Organizowana jest ona co dwa lata. Uczestniczy w niej 10 tys. osób z ośmiu diecezji regionu paryskiego. Pięciodniowa impreza zakończy się 26 kwietnia.

FRAT ma już długą tradycję. Po raz pierwszy odbyła się w 1908 r., z okazji 50. rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes, i nosiła nazwę Colonie fraternelle czyli Braterskiej Kolonii – stąd nazwa FRAT. W rzeczywistości jest ona czymś więcej niż pielgrzymką. Jej cztery filary to: czuwania modlitewne, świadectwa, spotkania i rozmowy w grupach oraz praca dla innych. W tym roku odbywa się ona pod hasłem: „Panie, naucz nas się modlić” – jest więc zaproszeniem do rozwijania własnej wiary, do zrozumienia i pogłębienia modlitwy oraz do wpisania czasu na modlitwę do codziennego kalendarza zajęć. Podobnie, jak w poprzednich latach, jednym z ważnych elementów, który łączy FRAT ze specyfiką sanktuarium w Lourdes, są spotkania z osobami niepełnosprawnymi.

FRAT uważana jest za symbol i niejako barometr witalności katolickiej młodzieży Paryża i okolic. Dlatego cieszy fakt, że w ostatnich latach liczba uczestników nie zmniejsza się.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Młodzi Francuzi pielgrzymują do Lourdes
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.